GNS. Samlede Mål - Spanien Primera Division RFEF Group 2

Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- GNS. Samlede Mål -
- Mål Scoret -
- Mål Indkasseret -
- Clean Sheets -
- Begge Hold Scorede (BHS) -
- Kunne Ikke Score -
- xG (Forventede Mål)
GNS. Samlede Mål - Primera Division RFEF Group 2
| # | Hold | K | Mål i alt | GNS. | Hjemme | Ude | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Club Atletico de Madrid II | 7 | 27 | 3.86 / kamp | 5.00 | 2.33 |
| 2 | ![]() | Real Zaragoza | 7 | 26 | 3.71 / kamp | 2.33 | 4.75 |
| 3 | ![]() | Juventud Torremolinos CF | 7 | 26 | 3.71 / kamp | 4.67 | 3.00 |
| 4 | ![]() | Villarreal CF II | 7 | 24 | 3.43 / kamp | 2.67 | 4.00 |
| 5 | ![]() | Algeciras CF | 7 | 22 | 3.14 / kamp | 2.33 | 3.75 |
| 6 | ![]() | Club Gimnastic de Tarragona | 7 | 20 | 2.86 / kamp | 3.67 | 2.25 |
| 7 | ![]() | Antequera CF | 7 | 20 | 2.86 / kamp | 2.75 | 3.00 |
| 8 | ![]() | Real Jaen CF | 7 | 19 | 2.71 / kamp | 4.33 | 1.50 |
| 9 | ![]() | Aguilas FC | 7 | 19 | 2.71 / kamp | 2.50 | 3.00 |
| 10 | ![]() | SD Huesca | 7 | 18 | 2.57 / kamp | 2.00 | 3.33 |
| 11 | ![]() | AD Alcorcon | 7 | 18 | 2.57 / kamp | 2.67 | 2.50 |
| 12 | ![]() | Real Murcia CF | 7 | 18 | 2.57 / kamp | 3.00 | 2.25 |
| 13 | ![]() | UD Ibiza | 7 | 18 | 2.57 / kamp | 2.25 | 3.00 |
| 14 | ![]() | CE Europa | 7 | 17 | 2.43 / kamp | 2.50 | 2.33 |
| 15 | ![]() | UE Sant Andreu | 6 | 14 | 2.33 / kamp | 2.67 | 2.00 |
| 16 | ![]() | Real Madrid Castilla CF | 7 | 15 | 2.14 / kamp | 3.33 | 1.25 |
| 17 | ![]() | FC Cartagena | 7 | 15 | 2.14 / kamp | 2.00 | 2.25 |
| 18 | ![]() | CD Teruel | 7 | 15 | 2.14 / kamp | 1.00 | 3.67 |
| 19 | ![]() | CF Rayo Majadahonda | 7 | 13 | 1.86 / kamp | 2.00 | 1.67 |
| 20 | ![]() | Hercules CF | 6 | 10 | 1.67 / kamp | 1.50 | 2.00 |
Hjemme / GNS. Samlede Mål (Primera Division RFEF Group 2)
| # | Hold | K | Hjemme Mål i alt | Hjemme GNS. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Club Atletico de Madrid II | 4 | 20 | 5.00 / kamp |
| 2 | ![]() | Juventud Torremolinos CF | 3 | 14 | 4.67 / kamp |
| 3 | ![]() | Real Jaen CF | 3 | 13 | 4.33 / kamp |
| 4 | ![]() | Club Gimnastic de Tarragona | 3 | 11 | 3.67 / kamp |
| 5 | ![]() | Real Madrid Castilla CF | 3 | 10 | 3.33 / kamp |
| 6 | ![]() | Real Murcia CF | 3 | 9 | 3.00 / kamp |
| 7 | ![]() | Antequera CF | 4 | 11 | 2.75 / kamp |
| 8 | ![]() | Villarreal CF II | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 9 | ![]() | AD Alcorcon | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 10 | ![]() | UE Sant Andreu | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 11 | ![]() | Aguilas FC | 4 | 10 | 2.50 / kamp |
| 12 | ![]() | CE Europa | 4 | 10 | 2.50 / kamp |
| 13 | ![]() | Real Zaragoza | 3 | 7 | 2.33 / kamp |
| 14 | ![]() | Algeciras CF | 3 | 7 | 2.33 / kamp |
| 15 | ![]() | UD Ibiza | 4 | 9 | 2.25 / kamp |
| 16 | ![]() | SD Huesca | 4 | 8 | 2.00 / kamp |
| 17 | ![]() | FC Cartagena | 3 | 6 | 2.00 / kamp |
| 18 | ![]() | CF Rayo Majadahonda | 4 | 8 | 2.00 / kamp |
| 19 | ![]() | Hercules CF | 4 | 6 | 1.50 / kamp |
| 20 | ![]() | CD Teruel | 4 | 4 | 1.00 / kamp |
Ude / GNS. Samlede Mål (Primera Division RFEF Group 2)
| # | Hold | K | Ude Mål i alt | Ude GNS. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Real Zaragoza | 4 | 19 | 4.75 / kamp |
| 2 | ![]() | Villarreal CF II | 4 | 16 | 4.00 / kamp |
| 3 | ![]() | Algeciras CF | 4 | 15 | 3.75 / kamp |
| 4 | ![]() | CD Teruel | 3 | 11 | 3.67 / kamp |
| 5 | ![]() | SD Huesca | 3 | 10 | 3.33 / kamp |
| 6 | ![]() | Juventud Torremolinos CF | 4 | 12 | 3.00 / kamp |
| 7 | ![]() | Antequera CF | 3 | 9 | 3.00 / kamp |
| 8 | ![]() | Aguilas FC | 3 | 9 | 3.00 / kamp |
| 9 | ![]() | UD Ibiza | 3 | 9 | 3.00 / kamp |
| 10 | ![]() | AD Alcorcon | 4 | 10 | 2.50 / kamp |
| 11 | ![]() | Club Atletico de Madrid II | 3 | 7 | 2.33 / kamp |
| 12 | ![]() | CE Europa | 3 | 7 | 2.33 / kamp |
| 13 | ![]() | Club Gimnastic de Tarragona | 4 | 9 | 2.25 / kamp |
| 14 | ![]() | Real Murcia CF | 4 | 9 | 2.25 / kamp |
| 15 | ![]() | FC Cartagena | 4 | 9 | 2.25 / kamp |
| 16 | ![]() | UE Sant Andreu | 3 | 6 | 2.00 / kamp |
| 17 | ![]() | Hercules CF | 2 | 4 | 2.00 / kamp |
| 18 | ![]() | CF Rayo Majadahonda | 3 | 5 | 1.67 / kamp |
| 19 | ![]() | Real Jaen CF | 4 | 6 | 1.50 / kamp |
| 20 | ![]() | Real Madrid Castilla CF | 4 | 5 | 1.25 / kamp |
Hvilke hold oplever flest samlede mål i Primera Division RFEF Group 2?
For 2026/27 sæsonen, det højeste antal mål i hele ligaen, blev oplevet af Club Atletico de Madrid II med 27 mål i 7 kampe spillet. Dette er både mål til og mod dem. Club Atletico de Madrid II holdte gennemsnitligt 3.86 samlede mål pr. kamp. Når de spiller på udebane, har de ca. 5 mål scoret og lukket ind - hvilket gør det til en intens oplevelse for hjemmebane fansne i Club Atletico de Madrid II’s kampe.
Målene scoret i kampene spillet af Real Zaragoza og Juventud Torremolinos CF gennem denne Primera Division RFEF Group 2 sæson er også mange. Real Zaragoza og Juventud Torremolinos CF havde 27 mål og 26 samlede mål. Begge hold holdt omkring 3.71 mål scoret eller lukket ind på dem. På den modsatte side, har Hercules CF the den laveste involvering med mål i Primera Division RFEF Group 2. En mængde på 10 er forekommet i deres Primera Division RFEF Group 2 kampe, hvilket er gennemsnitligt 1.67 pr. kamp.
GNS. Samlede Mål - Spanien
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Mesterskab
- Mesterskab
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Mesterskab
- Division 1
- Division 4
- Division 3
- Division 3
- Division 3
- Division 3
- Division 3
- Division 3
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Mesterskab
- Division 3
- Division 3
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Division 3



















