GNS. Samlede Mål - Danmark 2nd Division Women

Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- GNS. Samlede Mål -
- Mål Scoret -
- Mål Indkasseret -
- Clean Sheets -
- Begge Hold Scorede (BHS) -
- Kunne Ikke Score -
- xG (Forventede Mål)
GNS. Samlede Mål - 2nd Division Women
| # | Hold | K | Mål i alt | GNS. | Hjemme | Ude | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Odense Q II | 3 | 23 | 7.67 / kamp | 9.00 | 5.00 |
| 2 | ![]() | IK Aalborg Freja Women | 1 | 6 | 6.00 / kamp | 6.00 | 0.00 |
| 3 | ![]() | Ballerup Skovlunde Fodbold Women | 3 | 16 | 5.33 / kamp | 3.00 | 6.50 |
| 4 | ![]() | Olstykke FC | 3 | 14 | 4.67 / kamp | 3.00 | 8.00 |
| 5 | ![]() | Fredensborg BI BI | 3 | 12 | 4.00 / kamp | 4.50 | 3.00 |
| 6 | ![]() | BK Fremad Valby | 3 | 11 | 3.67 / kamp | 4.00 | 3.50 |
| 7 | ![]() | FC Damso | 3 | 10 | 3.33 / kamp | 3.00 | 3.50 |
| 8 | ![]() | VSK Aarhus | 1 | 3 | 3.00 / kamp | 3.00 | 0.00 |
| 9 | ![]() | Randers Q Women | 3 | 8 | 2.67 / kamp | 0.00 | 4.00 |
| 10 | ![]() | Silkeborg IF Women | 2 | 5 | 2.50 / kamp | 2.00 | 3.00 |
| 11 | ![]() | Vejle BK Women | 2 | 4 | 2.00 / kamp | 2.00 | 2.00 |
| 12 | ![]() | Brabrand IF | 1 | 0 | 0.00 / kamp | 0.00 | 0.00 |
Hjemme / GNS. Samlede Mål (2nd Division Women)
| # | Hold | K | Hjemme Mål i alt | Hjemme GNS. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Odense Q II | 2 | 18 | 9.00 / kamp |
| 2 | ![]() | IK Aalborg Freja Women | 1 | 6 | 6.00 / kamp |
| 3 | ![]() | Fredensborg BI BI | 2 | 9 | 4.50 / kamp |
| 4 | ![]() | BK Fremad Valby | 1 | 4 | 4.00 / kamp |
| 5 | ![]() | Ballerup Skovlunde Fodbold Women | 1 | 3 | 3.00 / kamp |
| 6 | ![]() | Olstykke FC | 2 | 6 | 3.00 / kamp |
| 7 | ![]() | FC Damso | 1 | 3 | 3.00 / kamp |
| 8 | ![]() | VSK Aarhus | 1 | 3 | 3.00 / kamp |
| 9 | ![]() | Silkeborg IF Women | 1 | 2 | 2.00 / kamp |
| 10 | ![]() | Vejle BK Women | 1 | 2 | 2.00 / kamp |
| 11 | ![]() | Randers Q Women | 1 | 0 | 0.00 / kamp |
| 12 | ![]() | Brabrand IF | 0 | 0 | 0.00 / kamp |
Ude / GNS. Samlede Mål (2nd Division Women)
| # | Hold | K | Ude Mål i alt | Ude GNS. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Olstykke FC | 1 | 8 | 8.00 / kamp |
| 2 | ![]() | Ballerup Skovlunde Fodbold Women | 2 | 13 | 6.50 / kamp |
| 3 | ![]() | Odense Q II | 1 | 5 | 5.00 / kamp |
| 4 | ![]() | Randers Q Women | 2 | 8 | 4.00 / kamp |
| 5 | ![]() | BK Fremad Valby | 2 | 7 | 3.50 / kamp |
| 6 | ![]() | FC Damso | 2 | 7 | 3.50 / kamp |
| 7 | ![]() | Fredensborg BI BI | 1 | 3 | 3.00 / kamp |
| 8 | ![]() | Silkeborg IF Women | 1 | 3 | 3.00 / kamp |
| 9 | ![]() | Vejle BK Women | 1 | 2 | 2.00 / kamp |
| 10 | ![]() | IK Aalborg Freja Women | 0 | 0 | 0.00 / kamp |
| 11 | ![]() | VSK Aarhus | 0 | 0 | 0.00 / kamp |
| 12 | ![]() | Brabrand IF | 1 | 0 | 0.00 / kamp |
Hvilke hold oplever flest samlede mål i 2nd Division Women?
For 2026/27 sæsonen, det højeste antal mål i hele ligaen, blev oplevet af Odense Q II med 23 mål i 3 kampe spillet. Dette er både mål til og mod dem. Odense Q II holdte gennemsnitligt 7.67 samlede mål pr. kamp. Når de spiller på udebane, har de ca. 9 mål scoret og lukket ind - hvilket gør det til en intens oplevelse for hjemmebane fansne i Odense Q II’s kampe.
Målene scoret i kampene spillet af IK Aalborg Freja Women og Ballerup Skovlunde Fodbold Women gennem denne 2nd Division Women sæson er også mange. IK Aalborg Freja Women og Ballerup Skovlunde Fodbold Women havde 23 mål og 6 samlede mål. Begge hold holdt omkring 6 mål scoret eller lukket ind på dem. På den modsatte side, har Brabrand IF the den laveste involvering med mål i 2nd Division Women. En mængde på 0 er forekommet i deres 2nd Division Women kampe, hvilket er gennemsnitligt 0 pr. kamp.
GNS. Samlede Mål - Danmark
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Division 1
- Division 4
- Mesterskab
- Mesterskab
- Division 3
- Division 3
- Division 2
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Mesterskab
- Division 3
- Mesterskab











