Hjemmebanefordel - Barbados Premier Division

Nation
Division
1
Hold
10
Kampe
77/90 Spillet
Fremgang
86% færdiggjort
Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- Hjemme & Udebane Stilling -
- Form Stilling -
- Hjemmebanefordel -
- Forudsigelser -
- Fremmødte -
- Spillerstatistikker -
- Uafgjorte -
- Løn
Hjemmebanefordel - Premier Division
| # | Hold | Hjemmebane Fordel | Scorede | Forsvar | PPK (Hjemme / Ude) | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Pride of Gall Hill FC | +24% | +23% | +25% | 1.57 /0.63 |
| 2 | ![]() | JADA Group Weymouth Wales | +20% | +50% | -11% | 2.71 /1.71 |
| 3 | ![]() | Brittons Hill United FC | +18% | +15% | +20% | 2.30 /1.17 |
| 4 | ![]() | St Andrew Lions | +17% | +47% | -13% | 0.63 /0.25 |
| 5 | ![]() | Ellerton FC | +15% | -3% | +33% | 1.75 /1.75 |
| 6 | ![]() | Bagatelle FC | +11% | +10% | +11% | 1.17 /0.80 |
| 7 | ![]() | Wotton FC | +7% | -25% | +39% | 0.50 /0.14 |
| 8 | ![]() | Kick Start | +2% | -27% | +30% | 1.80 /2.56 |
| 9 | ![]() | University of West Indies Blackbirds | -3% | +18% | -23% | 1.13 /0.88 |
| 10 | ![]() | Paradise SC | -17% | -9% | -25% | 1.80 /2.67 |
1. Hjemmebane Fordel : Forøget overordnet præstationsniveau af hvert hold når de spiller på hjemmebane.
2. Scoring : Øget sandsyndlighed for at holdet scorer flere mål, når holdet spiller på hjemmebane. Beregnet ud fra deres scorede mål.
3. Forsvar : Øget sandsynlighed for at lukke færre mål ind, når holdene spiller på deres hjemmebane. Beregnes på grundlag af de mål der bliver lukket ind.
Hjemmebanefordelen beregnes ud fra, hvor mange flere mål hvert hold scorer eller lukker ind på hjemmebane.
Dette er en præcis måde at beregne sig frem til holdets hjemmebane præstation, da den bruger flere forskellige præcise statistikker frem for bare at kigge på resultaterne.
Hjemmebane Mål Tabel (Premier Division)
| # | Hold | Scorings Fordel | Hjemme Scorede / kamp | Ude Scorede / kamp | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | JADA Group Weymouth Wales | +50% | 3.00 | 1.00 |
| 2 | ![]() | St Andrew Lions | +47% | 1.38 | 0.50 |
| 3 | ![]() | Pride of Gall Hill FC | +23% | 1.14 | 0.75 |
| 4 | ![]() | University of West Indies Blackbirds | +18% | 1.25 | 0.88 |
| 5 | ![]() | Brittons Hill United FC | +15% | 2.30 | 1.50 |
| 6 | ![]() | Bagatelle FC | +10% | 1.17 | 1.00 |
| 7 | ![]() | Ellerton FC | -3% | 1.75 | 1.88 |
| 8 | ![]() | Paradise SC | -9% | 3.00 | 3.83 |
| 9 | ![]() | Wotton FC | -25% | 0.75 | 1.29 |
| 10 | ![]() | Kick Start | -27% | 1.40 | 2.22 |
Udebane Mål Tabel (Premier Division)
| # | Hold | Forsvars Fordel | Hjemme Mål Lukket Ind / Kamp | Ude Mål Lukket Ind / Kamp | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Wotton FC | +39% | 2.38 | 5.57 |
| 2 | ![]() | Ellerton FC | +33% | 0.63 | 1.25 |
| 3 | ![]() | Kick Start | +30% | 0.60 | 1.00 |
| 4 | ![]() | Pride of Gall Hill FC | +25% | 1.14 | 1.88 |
| 5 | ![]() | Brittons Hill United FC | +20% | 1.10 | 1.83 |
| 6 | ![]() | Bagatelle FC | +11% | 1.50 | 1.80 |
| 7 | ![]() | JADA Group Weymouth Wales | -11% | 0.71 | 0.57 |
| 8 | ![]() | St Andrew Lions | -13% | 2.88 | 2.25 |
| 9 | ![]() | University of West Indies Blackbirds | -23% | 2.00 | 1.25 |
| 10 | ![]() | Paradise SC | -25% | 1.10 | 0.50 |
Hjemmebanefordel - Barbados
Premier Division Hjemmebanefordel
- Division 1
- Division 1









