Mål Indkasseret - Argentina Prim B Metro

Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- GNS. Samlede Mål -
- Mål Scoret -
- Mål Indkasseret -
- Clean Sheets -
- Begge Hold Scorede (BHS) -
- Kunne Ikke Score -
- xG (Forventede Mål)
Mål Indkasseret - Prim B Metro
| # | Hold | K | Mål Lukket Ind | Hjemme | Ude | Hjemmebane Fordel | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | CA Ituzaingo | 33 | 50 | 1.52 Lukket Ind / kamp | 1.12 / kamp | 1.94 / kamp | +26% |
| 2 | ![]() | CSyD Merlo | 33 | 48 | 1.45 Lukket Ind / kamp | 1.63 / kamp | 1.29 / kamp | -12% |
| 3 | ![]() | CSyC Deportivo Laferrere | 33 | 43 | 1.30 Lukket Ind / kamp | 1.12 / kamp | 1.50 / kamp | +14% |
| 4 | ![]() | CSyD Flandria | 33 | 39 | 1.18 Lukket Ind / kamp | 1.06 / kamp | 1.31 / kamp | +10% |
| 5 | ![]() | CA Villa San Carlos | 33 | 38 | 1.15 Lukket Ind / kamp | 1.00 / kamp | 1.29 / kamp | +13% |
| 6 | ![]() | CD Armenio | 33 | 37 | 1.12 Lukket Ind / kamp | 0.82 / kamp | 1.44 / kamp | +27% |
| 7 | ![]() | CA Defensores Unidos | 33 | 36 | 1.09 Lukket Ind / kamp | 0.88 / kamp | 1.31 / kamp | +19% |
| 8 | ![]() | CSyD San Martin de Burzaco | 33 | 36 | 1.09 Lukket Ind / kamp | 1.13 / kamp | 1.06 / kamp | -4% |
| 9 | ![]() | CA Brown de Adrogue | 33 | 35 | 1.06 Lukket Ind / kamp | 1.29 / kamp | 0.81 / kamp | -22% |
| 10 | ![]() | CA Argentino de Quilmes de Buenos Aires | 33 | 35 | 1.06 Lukket Ind / kamp | 1.00 / kamp | 1.13 / kamp | +6% |
| 11 | ![]() | CS Dock Sud | 33 | 34 | 1.03 Lukket Ind / kamp | 0.81 / kamp | 1.24 / kamp | +21% |
| 12 | ![]() | CSD Liniers | 33 | 33 | 1.00 Lukket Ind / kamp | 0.81 / kamp | 1.18 / kamp | +19% |
| 13 | ![]() | CA Argentino de Merlo | 33 | 32 | 0.97 Lukket Ind / kamp | 0.88 / kamp | 1.06 / kamp | +9% |
| 14 | ![]() | Real Pilar FC | 33 | 32 | 0.97 Lukket Ind / kamp | 0.94 / kamp | 1.00 / kamp | +3% |
| 15 | ![]() | Club Comunicaciones de Buenos Aires | 33 | 31 | 0.94 Lukket Ind / kamp | 0.88 / kamp | 1.00 / kamp | +6% |
| 16 | ![]() | CD UAI Urquiza | 33 | 29 | 0.88 Lukket Ind / kamp | 0.75 / kamp | 1.00 / kamp | +15% |
| 17 | ![]() | CA Excursionistas | 33 | 27 | 0.82 Lukket Ind / kamp | 0.63 / kamp | 1.00 / kamp | +23% |
| 18 | ![]() | Club Sportivo Italiano | 33 | 25 | 0.76 Lukket Ind / kamp | 0.88 / kamp | 0.65 / kamp | -16% |
| 19 | ![]() | Arsenal de Sarandi | 33 | 22 | 0.67 Lukket Ind / kamp | 0.82 / kamp | 0.50 / kamp | -22% |
| 20 | ![]() | CA Social y Deportivo Camioneros de Buenos Aires | 33 | 20 | 0.61 Lukket Ind / kamp | 0.69 / kamp | 0.53 / kamp | -13% |
| 21 | ![]() | CA Talleres Remedios de Escalada | 33 | 17 | 0.52 Lukket Ind / kamp | 0.59 / kamp | 0.44 / kamp | -13% |
| 22 | ![]() | Club Villa Dalmine | 33 | 16 | 0.48 Lukket Ind / kamp | 0.56 / kamp | 0.41 / kamp | -17% |
Hjemme / Lukket Ind (Prim B Metro)
| # | Hold | K | Hjemme Lukket Ind | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | CSyD Merlo | 16 | 26 | 1.63 / kamp |
| 2 | ![]() | CA Brown de Adrogue | 17 | 22 | 1.29 / kamp |
| 3 | ![]() | CSyD San Martin de Burzaco | 16 | 18 | 1.13 / kamp |
| 4 | ![]() | CA Ituzaingo | 17 | 19 | 1.12 / kamp |
| 5 | ![]() | CSyC Deportivo Laferrere | 17 | 19 | 1.12 / kamp |
| 6 | ![]() | CSyD Flandria | 17 | 18 | 1.06 / kamp |
| 7 | ![]() | CA Villa San Carlos | 16 | 16 | 1.00 / kamp |
| 8 | ![]() | CA Argentino de Quilmes de Buenos Aires | 17 | 17 | 1.00 / kamp |
| 9 | ![]() | Real Pilar FC | 16 | 15 | 0.94 / kamp |
| 10 | ![]() | CA Defensores Unidos | 17 | 15 | 0.88 / kamp |
| 11 | ![]() | CA Argentino de Merlo | 17 | 15 | 0.88 / kamp |
| 12 | ![]() | Club Comunicaciones de Buenos Aires | 17 | 15 | 0.88 / kamp |
| 13 | ![]() | Club Sportivo Italiano | 16 | 14 | 0.88 / kamp |
| 14 | ![]() | CD Armenio | 17 | 14 | 0.82 / kamp |
| 15 | ![]() | Arsenal de Sarandi | 17 | 14 | 0.82 / kamp |
| 16 | ![]() | CS Dock Sud | 16 | 13 | 0.81 / kamp |
| 17 | ![]() | CSD Liniers | 16 | 13 | 0.81 / kamp |
| 18 | ![]() | CD UAI Urquiza | 16 | 12 | 0.75 / kamp |
| 19 | ![]() | CA Social y Deportivo Camioneros de Buenos Aires | 16 | 11 | 0.69 / kamp |
| 20 | ![]() | CA Excursionistas | 16 | 10 | 0.63 / kamp |
| 21 | ![]() | CA Talleres Remedios de Escalada | 17 | 10 | 0.59 / kamp |
| 22 | ![]() | Club Villa Dalmine | 16 | 9 | 0.56 / kamp |
Ude / Lukket Ind (Prim B Metro)
| # | Hold | K | Ude Lukket Ind | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | CA Ituzaingo | 16 | 31 | 1.94 / kamp |
| 2 | ![]() | CSyC Deportivo Laferrere | 16 | 24 | 1.50 / kamp |
| 3 | ![]() | CD Armenio | 16 | 23 | 1.44 / kamp |
| 4 | ![]() | CSyD Flandria | 16 | 21 | 1.31 / kamp |
| 5 | ![]() | CA Defensores Unidos | 16 | 21 | 1.31 / kamp |
| 6 | ![]() | CSyD Merlo | 17 | 22 | 1.29 / kamp |
| 7 | ![]() | CA Villa San Carlos | 17 | 22 | 1.29 / kamp |
| 8 | ![]() | CS Dock Sud | 17 | 21 | 1.24 / kamp |
| 9 | ![]() | CSD Liniers | 17 | 20 | 1.18 / kamp |
| 10 | ![]() | CA Argentino de Quilmes de Buenos Aires | 16 | 18 | 1.13 / kamp |
| 11 | ![]() | CSyD San Martin de Burzaco | 17 | 18 | 1.06 / kamp |
| 12 | ![]() | CA Argentino de Merlo | 16 | 17 | 1.06 / kamp |
| 13 | ![]() | Real Pilar FC | 17 | 17 | 1.00 / kamp |
| 14 | ![]() | Club Comunicaciones de Buenos Aires | 16 | 16 | 1.00 / kamp |
| 15 | ![]() | CD UAI Urquiza | 17 | 17 | 1.00 / kamp |
| 16 | ![]() | CA Excursionistas | 17 | 17 | 1.00 / kamp |
| 17 | ![]() | CA Brown de Adrogue | 16 | 13 | 0.81 / kamp |
| 18 | ![]() | Club Sportivo Italiano | 17 | 11 | 0.65 / kamp |
| 19 | ![]() | CA Social y Deportivo Camioneros de Buenos Aires | 17 | 9 | 0.53 / kamp |
| 20 | ![]() | Arsenal de Sarandi | 16 | 8 | 0.50 / kamp |
| 21 | ![]() | CA Talleres Remedios de Escalada | 16 | 7 | 0.44 / kamp |
| 22 | ![]() | Club Villa Dalmine | 17 | 7 | 0.41 / kamp |
Hvilket hold lukker flest mål ind i Prim B Metro?
CA Ituzaingo klarer sig ikke særligt godt, pga. det antal mål de lukker ind i Prim B Metro. Der har lukket 50 mål ind i 33 kampe, hvilket betyder at CA Ituzaingo lukker mål ind gennemsnitligt 1.52 gange pr. kamp. Lige ved siden af CA Ituzaingo på listen har vi også CSyD Merlo med 48 mål lukket ind, og derefter CSyC Deportivo Laferrere med 43 mål lukket ind. CSyD Merlo har gennemsnitligt 1.45 mål lukket ind pr. kamp og CSyC Deportivo Laferrere klarer sig endnu dårligere med 1.3 mål lukket ind pr. kamp.
Hvilket hold har det bedste forsvar, og lukker mindst mål ind i Prim B Metro?
Club Villa Dalmine og CA Talleres Remedios de Escalada er de to hold der klarer sig bedst mht. deres forsvarsspil i Prim B Metro. Club Villa Dalmine har et solidt forsvar med en historik på kun 16 mål lukket ind, ud af deres 33 kampe. Dette er et gennemsnit på 0.48 mål lukket ind pr. kamp, hvilket gør dem bedst på dette punkt i Prim B Metro. CA Talleres Remedios de Escalada har også et solidt forsvar. Det lukker gennemsnitligt 0.52 mål ind pr. kamp, og er på andenpladsen i denne statistik i ligaen.
Mål Indkasseret - Argentina
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Division 1
- Division 4
- Division 5
- Division 3
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab





















