Loading

Head to Head statistik / Tidigare resultat - Hibernian mot St. Johnstone

35
Matcher

40%
26%
34%

14 Vinster

9 Oavgjort(26%)

12 Vinster

Hibernian vs St. Johnstone head to head statistik visar att av de 35 möten de haft, har Hibernian vunnit 14 gånger och St. Johnstone har vunnit 12 gånger. 9 matcher mellan Hibernian och St. Johnstone har slutat oavgjort.

69%Över 1.5
24 / 35 Matcher
43%Över 2.5
15 / 35 Matcher
17%Över 3.5
6 / 35 Matcher
49%BLGM
17 / 35 Matcher
31%Hålla nollan
Hibernian
26%Hålla nollan
St. Johnstone

Alla Prognoser- Hibernian mot St. Johnstone

57%Över 2.5
Ligans Genomsnitt : 52%
79%Över 1.5
Ligans Genomsnitt : 74%
79%BLGM
Ligans Genomsnitt : 52%
2.71Mål / Match
Ligans Genomsnitt : 2.55
Över 1.5, FH/2H & mer
Över 8.5, 9.5 & mer

Genomsnittlig statistik mellan Hibernian och St. Johnstone över nuvarande säsongen

Vad betyder de statistiska begreppen? Läs Ordlistan
Form - Övergripande
 
Form - Övergripande
Hibernian FC Logo
1.00
  • V
    Dundee FC

    Dundee

    Premiership

    30/8 15:00

    1 - 2

    FT

    ( HT : 0 - 1 )

    Hibernian FC

    Hibernian

  • F
    Hibernian FC

    Hibernian

    Premiership

    3/9 19:45

    1 - 3

    FT

    ( HT : 0 - 2 )

    Heart of Midlothian FC

    Hearts

  • F
    Saint Johnstone FC

    St. Johnstone

    Premiership

    6/9 15:00

    2 - 1

    FT

    ( HT : 2 - 1 )

    Hibernian FC

    Hibernian

  • F
    Hibernian FC

    Hibernian

    Premiership

    15/9 19:45

    0 - 1

    FT

    ( HT : 0 - 1 )

    Kilmarnock FC

    Kilmarnock

  • O
    Hibernian FC

    Hibernian

    Premiership

    19/9 15:00

    1 - 1

    FT

    ( HT : 0 - 1 )

    Aberdeen FC

    Aberdeen

  • Alla

  • Hem

  • Borta

Hibernian
Aberdeen
Hibernian
Kilmarnock
Ross County
Hibernian
St. Johnstone
Hibernian
Hibernian
Hearts
  • Tidigare

  • Nästa

St. Johnstone logoSt. Johnstone is +14% better i frågan om Mål Per Match

1.14
  • F
    Heart of Midlothian FC

    Hearts

    Premiership

    29/8 15:00

    2 - 1

    FT

    ( HT : 2 - 0 )

    Saint Johnstone FC

    St. Johnstone

  • O
    Dundee FC

    Dundee

    Premiership

    2/9 19:45

    1 - 1

    FT

    ( HT : 0 - 0 )

    Saint Johnstone FC

    St. Johnstone

  • V
    Saint Johnstone FC

    St. Johnstone

    Premiership

    6/9 15:00

    2 - 1

    FT

    ( HT : 2 - 1 )

    Hibernian FC

    Hibernian

  • F
    Saint Johnstone FC

    St. Johnstone

    Premiership

    9/9 20:00

    0 - 1

    FT

    ( HT : 0 - 0 )

    Celtic FC

    Celtic

  • O
    Saint Johnstone FC

    St. Johnstone

    Premiership

    19/9 15:00

    1 - 1

    FT

    ( HT : 0 - 0 )

    Falkirk FC

    Falkirk

Saint Johnstone FC Logo
  • Alla

  • Hem

  • Borta

St. Johnstone
Falkirk
St. Johnstone
Celtic
St. Johnstone
Hibernian
Dundee
St. Johnstone
Hearts
St. Johnstone
  • Tidigare

  • Nästa

Få Gratis Dagliga Prognoser

Prenumerera på FootyStats Predictions och få 3 ~ 10 gratis användartips varje dag. Vinstspårning!

Ange din e -postadress för att prenumerera *

Mål Gjorda Vem kommer att göra flest mål?

St. Johnstone is +13% better i frågan om Mål Gjorda

Hibernian
1.14 Mål / Match

Hibernian (Hem)

St. Johnstone
1.29 Mål / Match

St. Johnstone (Borta)

Mål Gjorda Per SpelHibernianSt. Johnstone
Över 0.586%71%
Över 1.528%28%
Över 2.50%14%
Över 3.50%14%
Missad Mål Försök14%29%
Poäng i 1H/2HHibernianSt. Johnstone
Mål gjorda i 1:a HL43%29%
Mål gjorda i 2:a HL72%57%
Mål i båda halvlekar28%14%
Genomsnitt Mål Gjorda 1:a HL0.430.43
Genomsnitt Mål Gjorda 2:a HL0.710.86

* Statistiken inkluderar både hemma och borta matcher som Hibernian och St. Johnstone har spelat.

Målinsläppta Vem kommer att släppa in mål?

St. Johnstone is +9% better i frågan om Mål Insläppta

Hibernian
1.57 Förlust / match

Hibernian (Hem)

St. Johnstone
1.43 Förlust / match

St. Johnstone (Borta)

Insläppta/SpelHibernianSt. Johnstone
Över 0.5100%100%
Över 1.543%28%
Över 2.514%14%
Över 3.50%0%
Hålla nollan0%0%
Insläppt 1sta/2ndra HalvlekHibernianSt. Johnstone
1:a HL Clean Sheets29%57%
2:a HL Clean Sheets43%28%
1:a HF insläppta i genomsnitt10.57
2:a HL insläppta i genomsnitt0.570.86

* Data för insläppta mål inkluderar både hemma- och bortamatcher som Hibernian och St. Johnstone har spelat.

Över 2.5 & BTTS Prognoser Hur många mål i denna matchen?

Hibernian och St. Johnstone över 0.5 ~ 4.5 och BTTS data.

Match MålHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Över 0.5100%100%100%
Över 1.586%71%79%
Över 2.571%43%57%
Över 3.514%14%14%
Över 4.50%14%7%
BLGM86%71%79%
BLGM & Vinst28%28%28%
BLGM & Oavgjort14%28%21%
BLGM & Över 2.571%43%57%
BLGM No & Över 2.50%0%0%
1:a halvleks målHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
BLGM 1:a HL
1:a HL Över 0.5
1:a HL Över 1.5
1:a HL Över 2.5
2:a halvleks målHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
BLGM 1:a HL
BLGM Båda halvlekar
2:a HL Över 0.5
2:a HL Över 1.5
2:a HL Över 2.5
Mål (Under)HibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Under 0.50%0%0%
Under 1.514%29%22%
Under 2.529%57%43%
Under 3.586%86%86%
Under 4.5100%86%93%
1:a HL/2:a HLHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
1:a HL Under 0.50%57%29%
1:a HL Under 1.571%57%64%
1:a HL Under 2.586%86%86%
2:a HL Under 0.529%14%22%
2:a HL Under 1.544%57%51%
2:a HL Under 2.5100%86%93%

Användarnas Senaste Förutsägelser

Inga förutsägelser för användare ännu. Du kan lägga upp en efter att oddsen har lagts upp.

Hörnstatistik Hur många hörnsparkar kommer det att bli?

UNLOCKHörnor / match

* Genomsnittliga Hörnsparkar per match mellan Hibernian och St. Johnstone

/ match
Hörnor Intjänade
/ match
Hörnor Intjänade
Match HörnorHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Över 6
Över 7
Över 8
Över 9
Över 10
Över 11
Över 12
Över 13
1:a halvlekHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
1:a HL Genomsnitt
Över 4 1:a HL
Över 5 1:a HL
Över 6 1:a HL
2:a halvlekHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
2:a HL Genomsnitt
Över 4 2:a HL
Över 5 2:a HL
Över 6 2:HL

Totalt antal matchhörnor för Hibernian och St. Johnstone. Ligasnittet är Premiership's genomsnitt över 42 matcher i 2026/2027 säsongen

Premiership Hörnstatistik

Lag Hörnor Hörnor intjänade/Motståndare

Hibernian och St. Johnstone individuella lags hörnsparks data.

Lag HörnorHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Hörnor Intjänade / Match
Hörnor Mot / Match
Över 2.5 - Hörnor Intjänade
Över 3.5 - Hörnor Intjänade
Över 4.5 - Hörnor Intjänade
Över 2.5 - Hörnor mot
Över 3.5 - Hörnor mot
Över 4.5 - Hörnor mot

Kommer Hibernian göra mål?

Hibernian
Gjorde mål i
86%
av matcher (Övergripande)

Mycket hög chans

Det finns en Mycket hög chans som Hibernian kommer att göra ett mål baserat på vår data.
Saint Johnstone FC
Noll insläppta mål i
0%
av matcher (Övergripande)

Kommer St. Johnstone göra mål?

Hibernian
Noll insläppta mål i
0%
av matcher (Övergripande)

Hög chans

Det finns en Hög chans som St. Johnstone kommer att göra ett mål baserat på vår data.
Saint Johnstone FC
Gjorde mål i
71%
av matcher (Övergripande)
Uppgradera till Premium! Extra 500 lönsamma ligor.

Premium ger dig fler vinster. 500 Extra ligor som är kända för att vara lönsamma och mindre spårade av bookies. Dessutom får du hörnstatistik och kortstatistik tillsammans med CSV-nedladdningar. Prenumerera idag!

UNLOCKTotalt antal kort / match

* Summan av bokningar per match mellan Hibernian och St. Johnstone

Kort
/ match
Hibernian
Kort
/ match
St. Johnstone
Match KortHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Över 2.5
Över 3.5
Över 4.5
Över 5.5
Över 6.5
Kort mottagnaHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Erhållna Kort Genomsnitt
Över 0.5
Över 1.5
Över 2.5
Över 3.5
Kort motståndareHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Över 0.5
Över 1.5
Över 2.5
Över 3.5

Totalt antal matchkort för Hibernian och St. Johnstone. Ligans genomsnitt är Premiership's genomsnitt. Det fanns 162 kort i 42 matcher under säsongen 2026/2027.

Premiership Gult / rött kort statistik

Första / Andra Halvleks Vinst-Oavgjort-Förlust

Halv Tid form
 
Halv Tid form
Hibernian FC Logo
0.86
Halvlek

St. Johnstone logoSt. Johnstone is +33% better i frågan om Halv Tid form

1.14
Halvlek
Saint Johnstone FC Logo
1:a HL/2:a HL FormHibernianSt. Johnstone
1:a HL Vinster29%14%
2:a HL Vinster14%28%
1:a HL Oavgjort0%71%
2:a HL Oavgjort86%43%
1:a HL Förluster71%14%
2:a HL förluster0%28%

Hibernian och St. Johnstone:s kortstatistik för första och andra halvlek för dina förutsägelser.

Kort (1:a/2:a Halvlek)HibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
1H Erhållna Kort Genomsnitt
2H Erhållna kort Genomsnitt
Match Kort Genomsnitt (1H)
Match Kort genomsnitt (2H)
1H Hade Mer Kort %
2H Hade Mer Kort %
1:a HL / 2:a HL ÖverHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
1H Över 0.5 Erhållna Kort
2H Över 0.5 Erhållna Kort
1H Över 0.5 Erhållna Kort
2H Över 0.5 Erhållna Kort
1H är 2~3 Totala Kort
2H Är 2~3 Totala Kort
1H Total Över 3
2H Total Över 3

Vem kommer att göra mål först?

HibernianHibernian
 
Hibernian

29%

Mål först i 2 / 7 matcher

St. JohnstoneSt. Johnstone
 
St. Johnstone

29%

Mål först i 2 / 7 matcher

Mål efter Minuter
Hibernian och St. Johnstone:s mål med 10 minuter och 15 minuter.

Efter 10 Min'HibernianSt. Johnstone
0-10 Min'0%5%
11-20 Min'21%11%
21-30 Min'11%5%
31-40 Min'11%11%
41-50 Min'11%21%
51-60 Min'11%16%
61-70 Min'16%5%
71-80 Min'0%11%
81-90 Min'21%16%
Efter 15 Min'HibernianSt. Johnstone
0-15 Min'11%5%
16-30 Min'21%16%
31-45 Min'21%16%
46-60 Min'11%32%
61-75 Min'16%11%
76-90 Min'21%21%
Mål Gjorda Efter 10 min'HibernianSt. Johnstone
0-10 Min'0%0%
11-20 Min'13%22%
21-30 Min'25%0%
31-40 Min'0%0%
41-50 Min'0%33%
51-60 Min'25%0%
61-70 Min'25%11%
71-80 Min'0%11%
81-90 Min'13%22%
Mål Gjorda efter 15 min'HibernianSt. Johnstone
0-15 Min'13%0%
16-30 Min'25%22%
31-45 Min'0%11%
46-60 Min'25%22%
61-75 Min'25%11%
76-90 Min'13%33%
Mål Insläppta Efter 10 min'HibernianSt. Johnstone
0-10 Min'0%10%
11-20 Min'27%0%
21-30 Min'0%10%
31-40 Min'18%20%
41-50 Min'18%10%
51-60 Min'0%30%
61-70 Min'9%0%
71-80 Min'0%10%
81-90 Min'27%10%
Mål Insläppta efter 15 min´HibernianSt. Johnstone
0-15 Min'9%10%
16-30 Min'18%10%
31-45 Min'36%20%
46-60 Min'0%40%
61-75 Min'9%10%
76-90 Min'27%10%

45' och 90' inkluderar mål under tilläggstid efter skada.

Skott, Offsides, Straffar & mer

Lag SkottHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Skott per match17.0010.5714.00
Konverteringsfrekvens För Skott7%12%10%
Skott på mål / Match4.433.714.00
Skott utanför mål / match12.576.8610.00
Skott Per Mål Gjorda14.888.2212
Lag Skott Över 10.586%28%57%
Lag Skott Över 11.586%28%57%
Lag Skott Över 12.571%28%50%
Lag Skott Över 13.571%28%50%
Lag Skott Över 14.556%28%42%
Lag Skott Över 15.556%0%28%
Lagskott På Mål 3.5+56%56%56%
Lagskott På Mål 4.5+43%28%36%
Lagskott På Mål 5.5+43%0%22%
Lagskott På Mål 6.5+28%0%14%
Match SkottHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Match Skott Över 23.571%43%57%
Match Skott Över 24.571%28%50%
Match Skott Över 25.571%0%36%
Match Skott Över 26.571%0%36%
Match Skott på Målet 7.571%56%64%
Match Skott På Målet 8.571%56%64%
Match Skott på Målet 9.556%28%42%
Offside statistikHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Offsides / match4.672.714.00
Över 2.5 Offsides83%56%70%
Över 3.5 Offsides67%28%48%
Misc StatistikHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Fouls begångna/ match12.8610.8612.00
Foul Mot/ match10.2912.5711.00
Genomsnittligt bollinnehav50%49%50%
Oavgjort % FT14%29%22%

Viss data avrundas uppåt eller nedåt till närmaste procenttal, och kan därför vara lika med 101% när de läggs ihop.

Frisparkar, Målsparkar & Inkast

FrisparkarHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Matchens frisparkar i genomsnitt22.4323.7123
FK Total 20.5+86%71%79%
FK Total 20.5+86%71%79%
FK Total 20.5+43%43%43%
FK Total 20.5+28%43%36%
FK Total 20.5+28%43%36%
FK Total 20.5+0%28%14%
MålvaktsutsparkHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Matchens Målsparkar i Genomsnitt17.4315.1416
GK Total 8.5+100%86%93%
GK Total 9.5+100%86%93%
GK Total 10.5+100%86%93%
GK Total 11.5+100%86%93%
GK Total 12.5+100%86%93%
GK Total 13.5+86%56%71%
InkastHibernianSt. JohnstoneGenomsnitt
Match Inkast i Genomsnitt36.574943
Inkast Totalt 37.5+43%100%72%
Inkast Totalt 38.5+28%100%64%
Inkast Totalt 39.5+28%100%64%
Inkast Totalt 40.5+28%100%64%
Inkast Totalt 41.5+28%100%64%
Inkast Totalt 42.5+28%100%64%
Inkast Totalt 43.5+28%86%57%
Inkast Totalt 44.5+14%71%43%

Ligatabell

   Team MP Vinst % MF
Mål För (MF).
Antalet mål detta
lag har gjort.
MM
Mål Mot (MM).
Antalet mål detta
lag har släppt in.
MS
Målskillnad (MS).
Mål Gjorda - Mål Insläppta
PngS
Snitt mål per match (snitt).
Det genomsnittliga antalet totala mål per match.
Beräknat över den här säsongen.

1

 Celtic

7

86%

14

4

10

18

2.57

2

 Rangers

7

71%

8

4

4

16

1.71

3

 Hearts

7

57%

14

8

6

13

3.14

4

 Dundee

7

43%

9

7

2

10

2.29

5

 St. Mirren

7

43%

8

9

-1

10

2.43

6

 Aberdeen

7

29%

7

8

-1

8

2.14

7

 St. Johnstone

7

29%

9

10

-1

8

2.71

8

 Dundee United

7

29%

9

11

-2

8

2.86

9

 Motherwell

7

29%

9

11

-2

8

2.86

10

 Hibernian

7

29%

8

11

-3

7

2.71

11

 Falkirk

7

14%

6

9

-3

6

2.14

12

 Kilmarnock

7

14%

6

15

-9

5

3.00

   Team MP Vinst % MF
Mål För (MF).
Antalet mål detta
lag har gjort.
MM
Mål Mot (MM).
Antalet mål detta
lag har släppt in.
MS
Målskillnad (MS).
Mål Gjorda - Mål Insläppta
PngS
Snitt mål per match (snitt).
Det genomsnittliga antalet totala mål per match.
Beräknat över den här säsongen.

1

 Celtic

7

86%

14

4

10

18

2.57

2

 Rangers

7

71%

8

4

4

16

1.71

3

 Hearts

7

57%

14

8

6

13

3.14

4

 Dundee

7

43%

9

7

2

10

2.29

5

 St. Mirren

7

43%

8

9

-1

10

2.43

6

 Aberdeen

7

29%

7

8

-1

8

2.14

7

 St. Johnstone

7

29%

9

10

-1

8

2.71

8

 Dundee United

7

29%

9

11

-2

8

2.86

9

 Motherwell

7

29%

9

11

-2

8

2.86

10

 Hibernian

7

29%

8

11

-3

7

2.71

11

 Falkirk

7

14%

6

9

-3

6

2.14

12

 Kilmarnock

7

14%

6

15

-9

5

3.00

* Premiership Form Table är också tillgängliga.

Vilken Spelare Kommer göra Mål?

Hibernian LogoTopp målskytt - Hibernian

St. Johnstone LogoTopp målskytt - St. Johnstone

Vem Kommer Att Få Gult och Rött Kort?

St. Johnstone LogoKort mottagna - St. Johnstone

Kort / 90 min

×
Lägg till prognoser
/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.