Patrick Seagrist Portrait

Patrick Seagrist Statistik

Position : Defender
Nationalitet : USA
Tröjnummer : #20
Ålder (Födelsedag) : 28 (21/2/1998)

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2026 och karriärstatistik- Patrick Seagrist

6.37
Genomsnittlig rating i USL Liga EttMål insläppta rank : 42 / 46 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

5

0

8

0

0

0

366'

Total 2026

5

0

8

0

0
0

366'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

138

3

133

34

24

1

9918'

5

0

8

0

0

0

366'

5

1

7

1

3

1

336'

3

0

3

0

1

0

246'

2

0

2

0

1

0

83'

Total 10115

153

4

153

35

29
2

10949'

Ovan är karriärstatistiken för Patrick Seagrist. Patrick Seagrist har spelat totalt 153 matcher, gjort 4 mål och ackumulerat 8 assist. Patrick Seagrist har spelat flest antal matcher i USL Championship med 153 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i USL Liga Ett

1.97Inkastade mål / 90'
8 Mål i 5 Matcher
10th Percentil
0%Hålla nollan
0 Hållna nollan i 5 Matcher
15th Percentil
0.00Kort per 90
0 Kort totalt
41st Percentil

Patrick Seagrist statistik - detaljerad

USL Liga Ett statistik för Patrick Seagrist

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade5N/A
36
minuter36673 minuter per match
40
Påbörjade matcher4N/A
42
Matcher med utbyte1N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta81.97
10
Minuter per insläppt mål46 Min'N/A
12
Hålla nollan00%
15
Tacklingar30.74
35
Interceptioner30.74
62
Dueller på marken256.15
20
Vunna dueller på marken92.21
12
Vunna dueller i luften40.98
52
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar102.46
73
Blockerade skott10.25
61
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Patrick Seagrist släppt in 8 mål och hållit 0 clean sheets i 5 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Patrick Seagrist är på planen släpper deras lag in ett mål var 46 minut. Dessutom har de gjort 0.74 tackles och 0.74 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Patrick Seagrist samlar också på sig ungefär 2.46 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
41
Minuter per bokningInga bokningarN/A
41
Kort över 0,500%
42
Foul begångna92.21
84
Foulade mot10.25
12

Patrick Seagrist har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna USL Liga Ett säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
61
Inblandning i mål10.25
62
Mål hemma00
77
Mål borta00
77
Förväntade mål (xG)0.040.01
20
Icke straffbar xG (npxG)0.040.01
20
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Patrick Seagrist har inte gjort några mål så här långt i USL Liga Ett 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna10.25
20
Skott på mål
0/ 1
0.00
38
Skott utanför mål
1/ 1
0.25
26
Målstolpen0 gånger0.00
89
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
62
Skottprecision0.00%N/A
38
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Patrick Seagrist har tagit 1 skott i 5 matcher hittills i USL Liga Ett 2026 säsongen. Av 1 skotten var 0 skotten på mål och de andra 1 skotten var utanför mål. Det betyder att Patrick Seagrists skottprecision är 0.00%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 0.25 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.25
84
Förväntade assists (xA)1.130.28
89
Passningar18645.74
78
Framgångsrika pass
138/ 186
33.93
71
Andel godkända pass74.19%N/A
29
Viktiga pass71.72
85
Krossboll133.20
83
Framgångsrika krossboll
5/ 13
1.23
89
Genomförandegrad för krossboll38.46%N/A
87
Minuter per assist366 Minuter per assistN/AN/A

Patrick Seagrist har assisterat till 1 assists i 5 matcher så här långt i USL Liga Ett 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Patrick Seagrist bollen ungefär 45.74 gånger under en match med en passningsfrekvens på 74.19. de spelar också 1.72 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Patrick Seagrists xA (Expected Assists) output 0.28 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 89 procent av spelarna i USL Liga Ett.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar30.74
39
Lyckade dribblingar10.25
36
Dribblingens framgångsgrad33.33%N/A
48
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
64

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Patrick Seagrist har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Patrick Seagrists statistiska analys

Patrick Seagrist är en Försvarare som har dykt upp i 5 matches denna säsong i USL Liga Ett spelat totalt 366 minuter. Patrick Seagrist släpper in i genomsnitt 1.97 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 0%. Det betyder att Patrick Seagrist har inte släppt in ett mål i 0 matcher av 5 som han har spelat i.

Patrick Seagrist har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 14Greenville Triumph lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Assister varje 366 minuter

Erhållit kort varje0 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

108 / 190 Spelare

Mål insläppta rank

42 / 46 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

10

1

4

4

1

0

207'

1

0

1

0

0

0

90'

2

0

2

0

1

0

83'

Total 2025

13

1

7

4

2
0

380'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.43 Mål

1.74
 Insläppta

0.43  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

32

1

37

6

3

0

2237'

2

0

2

1

2

1

112'

Total 2024

34

1

39

7

5
1

2349'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.04 Mål

1.49
 Insläppta

0.12  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

32

0

41

8

6

0

2578'

1

0

1

0

1

0

44'

Total 2023

33

0

42

8

7
0

2622'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.43
 Insläppta

0.21  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

35

1

26

11

9

1

3037'

1

1

3

0

0

0

90'

Total 2022

36

2

29

11

9
1

3127'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.03 Mål

0.77
 Insläppta

0.27  Erhållna kort

2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

29

0

25

5

5

0

1859'

Total 2021

29

0

25

5

5
0

1859'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.21
 Insläppta

0.24  Erhållna kort

2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

3

0

1

0

246'

Total 2020

3

0

3

0

1
0

246'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.1
 Insläppta

0.37  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.