
Michael Breij Statistik
2026/2027
2025/2026
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
Mer
2018/2019
2017/2018
Ovan är karriärstatistiken för Michael Breij. Michael Breij har spelat totalt 224 matcher, gjort 44 mål och ackumulerat 21 assist. Michael Breij har spelat flest antal matcher i Första Divisionen med 224 framträdanden i Nederländerna. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Första Divisionen
Första Divisionen statistik för Michael Breij
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 13 | N/A | 76 |
| minuter | 1150 | 88 minuter per match | 83 |
| Påbörjade matcher | 13 | N/A | 84 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 4 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 3 | 0.23 | 78 |
| Inblandning i mål | 4 | 0.31 | 67 |
| Mål hemma | 2 | 0.3 | 76 |
| Mål borta | 1 | 0.17 | 72 |
| Förväntade mål (xG) | 4.34 | 0.34 | 81 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 2.94 | 0.23 | 68 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 383 Minuter per mål | N/A | N/A |
Michael Breij har gjort 3 mål i 13 matcher så här långt i Första Divisionen 2026/2027 säsongen. 2 av de gjorda 3 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Michael Breij's gjorda mål per 90 minuter 0.23. Dessutom är Michael Breij totala G/A (mål + assist) 4 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.31 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.23. Detta sätter Michael Breijs npxG output till 2.94 vilket sätter dem i topp 68 percentile av Första Divisionen spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 33 | 2.58 | 86 |
| Skott på mål | 10/ 33 | 0.78 | 82 |
| Skott utanför mål | 23/ 33 | 1.80 | 89 |
| Målstolpen | 1 gånger | 0.08 | 83 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 9.09% | N/A | 57 |
| Skottprecision | 30.30% | N/A | 52 |
| Skott Per Mål Gjorda | 11.00 | N/A | N/A |
Michael Breij har tagit 33 skott i 13 matcher hittills i Första Divisionen 2026/2027 säsongen. Av 33 skotten var 10 skotten på mål och de andra 23 skotten var utanför mål. Det betyder att Michael Breijs skottprecision är 30.30%. De gör ett mål för varje 11.00 skott de tar och tar 2.58 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.08 | 55 |
| Förväntade assists (xA) | 2.71 | 0.21 | 76 |
| Passningar | 551 | 43.12 | 69 |
| Framgångsrika pass | 458/ 551 | 35.84 | 72 |
| Andel godkända pass | 83.12% | N/A | 69 |
| Viktiga pass | 32 | 2.50 | 96 |
| Krossboll | 71 | 5.56 | 95 |
| Framgångsrika krossboll | 15/ 71 | 1.17 | 92 |
| Genomförandegrad för krossboll | 21.13% | N/A | 61 |
| Minuter per assist | 1150 Minuter per assist | N/A | N/A |
Michael Breij har assisterat till 1 assists i 13 matcher så här långt i Första Divisionen 2026/2027 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Michael Breij bollen ungefär 43.12 gånger under en match med en passningsfrekvens på 83.12. de spelar också 2.50 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Michael Breijs xA (Expected Assists) output 0.21 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 76 procent av spelarna i Första Divisionen.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 31 | 2.43 | 80 |
| Lyckade dribblingar | 15 | 1.17 | 82 |
| Dribblingens framgångsgrad | 48.39% | N/A | 53 |
| Fördrivna | 12 | 0.94 | 29 |
| Offsides | 2 | 0.16 | 69 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 3 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 3 | 0.23 | 79 |
| Minuter per bokning | 383 min' / kort | N/A | 52 |
| Kort över 0,5 | 3 | 23% | 89 |
| Foul begångna | 26 | 2.03 | 91 |
| Foulade mot | 27 | 2.11 | 90 |
Michael Breij har fått 3 gula kort och 0 röda kort i 13 matcher hittills i Första Divisionen 2026/2027 säsongen. De begår 2.03 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 20 | 1.57 | 54 |
| Minuter per insläppt mål | 58 Min' | N/A | 56 |
| Hålla nollan | 4 | 31% | 88 |
| Tacklingar | 21 | 1.64 | 63 |
| Interceptioner | 10 | 0.78 | 47 |
| Dueller på marken | 158 | 12.37 | 84 |
| Vunna dueller på marken | 76 | 5.95 | 83 |
| Vunna dueller i luften | 14 | 1.10 | 56 |
| Dribblad förbi | 7 | 0.55 | 12 |
| Fullträffar | 14 | 1.10 | 32 |
| Blockerade skott | 2 | 0.16 | 43 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Michael Breij har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
KNVB Cup statistik för Michael Breij
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A | -1 |
| minuter | 90 | 90 minuter per match | -1 |
| Påbörjade matcher | 1 | N/A | -1 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | -1 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | -1 |
| Mål hemma | 0 | 0 | -1 |
| Mål borta | 0 | 0 | -1 |
| Förväntade mål (xG) | 0.05 | 0.05 | -1 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.05 | 0.05 | -1 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 1 | 1.00 | -1 |
| Skott på mål | 0/ 1 | 0.00 | -1 |
| Skott utanför mål | 1/ 1 | 1.00 | -1 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | -1 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | -1 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | -1 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | -1 |
| Förväntade assists (xA) | 0.07 | 0.07 | -1 |
| Passningar | 31 | 31.00 | -1 |
| Framgångsrika pass | 27/ 31 | 27.00 | -1 |
| Andel godkända pass | 87.10% | N/A | -1 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | -1 |
| Krossboll | 2 | 2.00 | -1 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 2 | 0.00 | -1 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | -1 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 1.00 | -1 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | -1 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | -1 |
| Fördrivna | 1 | 1.00 | -1 |
| Offsides | 0 | 0.00 | -1 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | -1 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | -1 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | -1 |
| Foul begångna | 1 | 1.00 | -1 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | -1 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 | -1 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A | -1 |
| Hålla nollan | 1 | 100% | -1 |
| Tacklingar | 2 | 2.00 | -1 |
| Interceptioner | 2 | 2.00 | -1 |
| Dueller på marken | 5 | 5.00 | -1 |
| Vunna dueller på marken | 2 | 2.00 | -1 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | -1 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | -1 |
| Fullträffar | 2 | 2.00 | -1 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | -1 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | -1 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Michael Breij är en Forward som har dykt upp i 13 matches denna säsong i Första Divisionen spelat totalt 1150 minuter. Michael Breij gör i genomsnitt 0.23 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 80 av 329 spelare i Första Divisionen som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 3 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 3 på Första Divisionen lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 383 minuter
Assister varje 1150 minuter
Erhållit kort varje383 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025/2026 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.31 Mål
0.09 Assister
0.25 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.34 Mål
0.38 Assister
0.19 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.12 Mål
0.12 Assister
0.19 Erhållna kort
2021/2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.13 Mål
0.19 Assister
0.13 Erhållna kort
2020/2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.38 Mål
0.16 Assister
0.11 Erhållna kort
2019/2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.52 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2018/2019 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.23 Mål
0 Assister
0.23 Erhållna kort
2017/2018 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort