Svend Brodersen Portrait

Svend Brodersen Statistik

Position : Målvakt - Målvakt
Nationalitet : Tyskland
Fot : Högerfotad
Tröjnummer : #49
Ålder (Födelsedag) : 29 (22/3/1997)
Längd : 188cm
Vikt : 89kg

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2019/2020

2018/2019

Mer

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2026 och karriärstatistik- Svend Brodersen

6.67
Genomsnittlig rating i J1 100 Year Vision LeagueMål insläppta rank : 111 / 132 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2026

15

0

23

3

0
0

1350'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

78

0

112

15

4

1

6906'

75

0

62

33

1

0

6706'

66

0

75

18

3

1

5891'

14

0

20

3

0

0

1260'

6

0

13

0

1

0

540'

2

0

5

0

1

0

180'

Total 2021

256

0

310

72

10
2

22833'

Ovan är karriärstatistiken för Svend Brodersen. Svend Brodersen har spelat totalt 256 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 0 assist. Svend Brodersen har spelat flest antal matcher i Regionalliga med 256 framträdanden i Tyskland. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i J1 100 Year Vision League

66%Räddning
44 Räddningar / 67 Skott
54 Percentil
1.53Inkastade mål / 90'
23 Mål i 15 Matcher
15th Percentil
20%Hålla nollan
3 Hållna nollan i 15 Matcher
42nd Percentil

Svend Brodersen statistik - detaljerad

J1 100 Year Vision League statistik för Svend Brodersen

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade15N/A
86
minuter135090 minuter per match
93
Påbörjade matcher15N/A
95
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott674.19
98
Räddningar442.75
79
Räddning44 Räddningar / 67 Skott65.67%
54
Slag60.38
56

Som målvakt har Svend Brodersen släppt in 23 mål och hållit 3 nollan i 15 matcher i J1 100 Year Vision League 2026 säsongen. Det betyder att när Svend Brodersen står i mål, släpper laget in ett mål var 59 minut. Svend Brodersen statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.53.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 44 av de 67 skott de mött - vilket innebär att Svend Brodersen:s räddningsprocent är 65.67%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta231.53
15
Minuter per insläppt mål59 Min'N/A
16
Hålla nollan320%
42
Tacklingar10.06
8
Interceptioner00.00
14
Dueller på marken60.38
5
Vunna dueller på marken60.38
5
Vunna dueller i luften30.19
9
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar140.88
27
Blockerade skott00.00
27
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
38
Minuter per bokningInga bokningarN/A
38
Kort över 0,500%
40
Foul begångna00.00
7
Foulade mot20.12
8

Svend Brodersen har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna J1 100 Year Vision League säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
49
Inblandning i mål00
32
Mål hemma00
65
Mål borta00
66
Förväntade mål (xG)0.000.00
9
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
11
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Svend Brodersen har inte gjort några mål så här långt i J1 100 Year Vision League 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
9
Skott på mål
0/ 0
0.00
21
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
10
Målstolpen0 gånger0.00
79
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
48
Skottprecision0.00%N/A
21
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Svend Brodersen har inte tagit några skott i J1 100 Year Vision League 2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
55
Förväntade assists (xA)0.570.04
10
Passningar43727.31
35
Framgångsrika pass
291/ 437
18.19
32
Andel godkända pass66.59%N/A
14
Viktiga pass00.00
9
Krossboll00.00
16
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
33
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
33
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Svend Brodersen har inte assisterat till några mål under denna J1 100 Year Vision League säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
11
Lyckade dribblingar00.00
16
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
16
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
51

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Svend Brodersen har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Svend Brodersens statistiska analys

Svend Brodersen är en Målvakt som har dykt upp i 15 matches denna säsong i J1 100 Year Vision League spelat totalt 1350 minuter. Svend Brodersen släpper in i genomsnitt 1.53 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 20%. Det betyder att Svend Brodersen har inte släppt in ett mål i 3 matcher av 15 som han har spelat i.

Svend Brodersen har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 26Kawasaki Frontale lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

183 / 365 Spelare

Mål insläppta rank

111 / 132 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

37

0

33

11

1

1

3281'

Total 2025

37

0

33

11

1
1

3281'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.91
 Insläppta

0.05  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

40

0

27

22

1

0

3600'

Total 2024

40

0

27

22

1
0

3600'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.68
 Insläppta

0.03  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

17

4

0

0

1170'

2

0

5

0

1

0

180'

Total 2023

15

0

22

4

1
0

1350'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.31
 Insläppta

0  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

35

0

35

11

0

0

3106'

Total 2022

35

0

35

11

0
0

3106'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.01
 Insläppta

0  Erhållna kort

2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

16

0

25

3

2

0

1440'

4

0

7

0

1

0

360'

2

0

0

2

0

0

180'

Total 2021

22

0

32

5

3
0

1980'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.56
 Insläppta

0.13  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

2

2

0

0

270'

Total 2019/2020

3

0

2

2

0
0

270'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.67
 Insläppta

0  Erhållna kort

2018/2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

2

0

6

0

0

0

180'

6

0

13

0

1

0

496'

Total 2018/2019

8

0

19

0

1
0

676'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

3
 Insläppta

0  Erhållna kort

2017/2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

11

0

11

2

1

1

920'

Total 2017/2018

11

0

11

2

1
1

920'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.08
 Insläppta

0.2  Erhållna kort

2016/2017 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

22

0

33

3

0

0

1980'

Total 2016/2017

22

0

33

3

0
0

1980'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.5
 Insläppta

0  Erhållna kort

2015/2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

26

0

47

3

2

0

2340'

Total 2015/2016

26

0

47

3

2
0

2340'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.81
 Insläppta

0.08  Erhållna kort

2014/2015 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

8

0

6

3

0

0

720'

14

0

20

3

0

0

1260'

Total 2014/2015

22

0

26

6

0
0

1980'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.75
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.