
James Daly Statistik
2026/2027
2025/2026
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
Ovan är karriärstatistiken för James Daly. James Daly har spelat totalt 204 matcher, gjort 28 mål och ackumulerat 1 assist. James Daly har spelat flest antal matcher i National League med 204 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i National League
National League statistik för James Daly
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 14 | N/A | 72 |
| minuter | 781 | 56 minuter per match | 44 |
| Påbörjade matcher | 9 | N/A | 49 |
| Matcher med utbyte | 5 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 4 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 3 | 0.35 | 86 |
| Inblandning i mål | 3 | 0.35 | 74 |
| Mål hemma | 1 | 0.26 | 76 |
| Mål borta | 2 | 0.41 | 89 |
| Förväntade mål (xG) | 2.71 | 0.31 | 78 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 2.71 | 0.31 | 80 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 260 Minuter per mål | N/A | N/A |
James Daly har gjort 3 mål i 14 matcher så här långt i National League 2026/2027 säsongen. 1 av de gjorda 3 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 2 mål på bortaplan. Totalt sett är James Daly's gjorda mål per 90 minuter 0.35. Dessutom är James Daly totala G/A (mål + assist) 3 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.35 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.31. Detta sätter James Dalys npxG output till 2.71 vilket sätter dem i topp 80 percentile av National League spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 11 | 1.26 | 65 |
| Skott på mål | 5/ 11 | 0.57 | 71 |
| Skott utanför mål | 6/ 11 | 0.69 | 63 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 86 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 27.27% | N/A | 89 |
| Skottprecision | 45.45% | N/A | 75 |
| Skott Per Mål Gjorda | 3.67 | N/A | N/A |
James Daly har tagit 11 skott i 14 matcher hittills i National League 2026/2027 säsongen. Av 11 skotten var 5 skotten på mål och de andra 6 skotten var utanför mål. Det betyder att James Dalys skottprecision är 45.45%. De gör ett mål för varje 3.67 skott de tar och tar 1.26 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 48 |
| Förväntade assists (xA) | 0.44 | 0.05 | 19 |
| Passningar | 215 | 24.62 | 32 |
| Framgångsrika pass | 143/ 215 | 16.37 | 28 |
| Andel godkända pass | 66.51% | N/A | 16 |
| Viktiga pass | 4 | 0.46 | 48 |
| Krossboll | 22 | 2.52 | 86 |
| Framgångsrika krossboll | 6/ 22 | 0.69 | 81 |
| Genomförandegrad för krossboll | 27.27% | N/A | 54 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
James Daly har inte assisterat till några mål under denna National League säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 19 | 2.18 | 87 |
| Lyckade dribblingar | 14 | 1.60 | 91 |
| Dribblingens framgångsgrad | 73.68% | N/A | 65 |
| Fördrivna | 10 | 1.15 | 15 |
| Offsides | 1 | 0.11 | 62 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 3 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 3 | 0.35 | 82 |
| Minuter per bokning | 260 min' / kort | N/A | 45 |
| Kort över 0,5 | 3 | 21% | 73 |
| Foul begångna | 19 | 2.18 | 93 |
| Foulade mot | 10 | 1.15 | 63 |
James Daly har fått 3 gula kort och 0 röda kort i 14 matcher hittills i National League 2026/2027 säsongen. De begår 2.18 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 11 | 1.27 | 64 |
| Minuter per insläppt mål | 71 Min' | N/A | 64 |
| Hålla nollan | 3 | 21% | 64 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 47 |
| Interceptioner | 6 | 0.69 | 32 |
| Dueller på marken | 157 | 17.98 | 92 |
| Vunna dueller på marken | 67 | 7.67 | 81 |
| Vunna dueller i luften | 15 | 1.72 | 61 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 20 | 2.29 | 58 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 30 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
James Daly har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
James Daly är en Forward som har dykt upp i 14 matches denna säsong i National League spelat totalt 781 minuter. James Daly gör i genomsnitt 0.35 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 67 av 433 spelare i National League som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 3 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 4 på National League lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 260 minuter
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025/2026 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.23 Mål
0.04 Assister
0.16 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.1 Mål
0.07 Assister
0.13 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.14 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.26 Mål
0 Assister
0.21 Erhållna kort
2021/2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2020/2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.3 Mål
0.07 Assister
0.07 Erhållna kort
2019/2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort