Henry Johnson Statistik

Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : England
Birthplace : England - England
Tröjnummer : #5
Ålder (Födelsedag) : 18 (1/1/2008)

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2026/2027 och karriärstatistik- Henry Johnson

6.41
Genomsnittlig rating i Premier League 2 Division One U23Mål insläppta rank : 96 / 105 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

3

1

1

0

250'

Total 2026/2027

9

1

15

2

1
0

790'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

3

1

1

0

250'

1

0

3

0

0

0

90'

Total 2025/2026

51

2

88

9

5
0

3820'

Ovan är karriärstatistiken för Henry Johnson. Henry Johnson har spelat totalt 51 matcher, gjort 2 mål och ackumulerat 3 assist. Henry Johnson har spelat flest antal matcher i Premier League Sub-18 med 51 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Premier League 2 Division One U23

2.75Inkastade mål / 90'
11 Mål i 4 Matcher
13th Percentil
0%Hålla nollan
0 Hållna nollan i 4 Matcher
34th Percentil
0.00Kort per 90
0 Kort totalt
48th Percentil

Henry Johnson statistik - detaljerad

Premier League 2 Division One U23 statistik för Henry Johnson

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade4N/A
33
minuter36090 minuter per match
49
Påbörjade matcher4N/A
53
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta112.75
13
Minuter per insläppt mål33 Min'N/A
13
Hålla nollan00%
34
Tacklingar10.25
48
Interceptioner30.75
69
Dueller på marken348.50
84
Vunna dueller på marken225.50
92
Vunna dueller i luften123.00
99
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar225.50
97
Blockerade skott30.75
90
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Henry Johnson släppt in 11 mål och hållit 0 clean sheets i 4 matcher i Premier League 2 Division One U23 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Henry Johnson är på planen släpper deras lag in ett mål var 33 minut. Dessutom har de gjort 0.25 tackles och 0.75 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Henry Johnson samlar också på sig ungefär 5.50 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
48
Minuter per bokningInga bokningarN/A
48
Kort över 0,500%
48
Foul begångna10.25
10
Foulade mot51.25
66

Henry Johnson har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Premier League 2 Division One U23 säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
61
Inblandning i mål00
44
Mål hemma00
72
Mål borta00
77
Förväntade mål (xG)0.110.03
34
Icke straffbar xG (npxG)0.110.03
36
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Henry Johnson har inte gjort några mål så här långt i Premier League 2 Division One U23 2026/2027 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna20.50
30
Skott på mål
0/ 2
0.00
60
Skott utanför mål
2/ 2
0.50
35
Målstolpen0 gånger0.00
97
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
59
Skottprecision0.00%N/A
60
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Henry Johnson har tagit 2 skott i 4 matcher hittills i Premier League 2 Division One U23 2026/2027 säsongen. Av 2 skotten var 0 skotten på mål och de andra 2 skotten var utanför mål. Det betyder att Henry Johnsons skottprecision är 0.00%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 0.50 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
67
Förväntade assists (xA)0.330.08
49
Passningar17644.00
84
Framgångsrika pass
139/ 176
34.75
78
Andel godkända pass78.98%N/A
40
Viktiga pass00.00
99
Krossboll00.00
99
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
56
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
99
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Henry Johnson har inte assisterat till några mål under denna Premier League 2 Division One U23 säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
99
Lyckade dribblingar00.00
70
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
99
Fördrivna30.75
34
Offsides00.00
71

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Henry Johnson har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Premier League Cup U23 statistik för Henry Johnson

ÖvergripandeTotalPer 90 minuter
Matcher Spelade2N/A
minuter18090 minuter per match

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.
Mål Insläppta10.5
Minuter per insläppt mål180 Min'N/A
Hålla nollan150%

Som försvarare har Henry Johnson släppt in 11 mål och hållit 0 clean sheets i 2 matcher i Premier League 2 Division One U23 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Henry Johnson är på planen släpper deras lag in ett mål var 180 minut.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuter
Gula Kort0N/A
Röda kort0N/A
Totalt antal kort00
Minuter per bokningInga bokningarN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuter
Mål Gjorda10.5
Inblandning i mål21
Mål hemma10.5
Mål borta00
Minuter per mål180 Minuter per målN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuter
Assister10.5
Minuter per assist180 Minuter per assistN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuter
DribblingarEj registreradN/A
Lyckade dribblingarN/AN/A
Dribblingens framgångsgradN/AN/A
OffsidesN/AN/A

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

EFL Trophy statistik för Henry Johnson

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade3N/A
98
minuter25083 minuter per match
52
Påbörjade matcher3N/A
99
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta31.08
71
Minuter per insläppt mål83 Min'N/A
72
Hålla nollan133%
95
Tacklingar72.52
87
Interceptioner10.36
38
Dueller på marken3512.60
91
Vunna dueller på marken134.68
68
Vunna dueller i luften62.16
83
Dribblad förbi31.08
4
Fullträffar103.60
79
Blockerade skott00.00
59
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Henry Johnson släppt in 11 mål och hållit 0 clean sheets i 3 matcher i Premier League 2 Division One U23 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Henry Johnson är på planen släpper deras lag in ett mål var 83 minut. Dessutom har de gjort 2.52 tackles och 0.36 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Henry Johnson samlar också på sig ungefär 3.60 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort1N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort10.36
84
Minuter per bokning250 min' / kortN/A
87
Kort över 0,5133%
91
Foul begångna62.16
96
Foulade mot00.00
27

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
70
Inblandning i mål00
50
Mål hemma00
88
Mål borta00
80
Förväntade mål (xG)0.000.00
29
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
29
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
29
Skott på mål
0/ 0
0.00
55
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
35
Målstolpen0 gånger0.00
96
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
75
Skottprecision0.00%N/A
55
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
72
Förväntade assists (xA)0.150.05
20
Passningar6824.48
25
Framgångsrika pass
43/ 68
15.48
20
Andel godkända pass63.24%N/A
11
Viktiga pass10.36
35
Krossboll00.00
41
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
70
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
70
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar10.36
34
Lyckade dribblingar00.00
47
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
47
Fördrivna20.72
35
Offsides10.36
82

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Henry Johnsons statistiska analys

Henry Johnson är en Försvarare som har dykt upp i 4 matches denna säsong i Premier League 2 Division One U23 spelat totalt 360 minuter. Henry Johnson släpper in i genomsnitt 2.75 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 0%. Det betyder att Henry Johnson har inte släppt in ett mål i 0 matcher av 4 som han har spelat i.

Henry Johnson har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 8 på Newcastle United U21 lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

193 / 237 Spelare

Mål insläppta rank

96 / 105 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025/2026 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

3

0

0

0

90'

Total 2025/2026

16

0

23

3

0
0

1064'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.4
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2024/2025

22

1

45

4

4
0

1763'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.05 Mål

2.3
 Insläppta

0.2  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2023/2024

6

0

6

0

0
0

264'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.05
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.