James Pantemis Portrait

James Pantemis Statistik

Landslag : Canada
Position : Målvakt - Målvakt
Nationalitet : Kanada
Birthplace : Canada - Canada
Tröjnummer : #41
Ålder (Födelsedag) : 29 (21/2/1997)
Längd : 185cm
Vikt : 77kg

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2016

2026 och karriärstatistik- James Pantemis

7.20
Genomsnittlig rating i MLSMål insläppta rank : 113 / 155 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

11

0

18

1

1

0

990'

Total 2026

12

0

18

2

1
0

1071'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

86

0

124

18

1

0

7683'

2

0

0

2

0

0

180'

Total 14161

103

0

143

25

2
0

9213'

Ovan är karriärstatistiken för James Pantemis. James Pantemis har spelat totalt 103 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 0 assist. James Pantemis har spelat flest antal matcher i MLS med 103 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i MLS

72%Räddning
54 Räddningar / 75 Skott
77 Percentil
1.64Inkastade mål / 90'
18 Mål i 11 Matcher
28th Percentil
9%Hålla nollan
1 Hållna nollan i 11 Matcher
24th Percentil

James Pantemis statistik - detaljerad

MLS statistik för James Pantemis

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade11N/A
79
minuter99090 minuter per match
88
Påbörjade matcher11N/A
90
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott756.82
99
Räddningar544.91
97
Räddning54 Räddningar / 75 Skott72.00%
77
Slag100.91
97

Som målvakt har James Pantemis släppt in 18 mål och hållit 1 nollan i 11 matcher i MLS 2026 säsongen. Det betyder att när James Pantemis står i mål, släpper laget in ett mål var 55 minut. James Pantemis statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.64.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 54 av de 75 skott de mött - vilket innebär att James Pantemis:s räddningsprocent är 72.00%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta181.64
28
Minuter per insläppt mål55 Min'N/A
30
Hålla nollan19%
24
Tacklingar00.00
5
Interceptioner00.00
11
Dueller på marken90.82
6
Vunna dueller på marken70.64
6
Vunna dueller i luften60.55
38
Dribblad förbi10.09
91
Fullträffar191.73
57
Blockerade skott00.00
32
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort1N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort10.09
27
Minuter per bokning990 min' / kortN/A
98
Kort över 0,519%
38
Foul begångna10.09
7
Foulade mot10.09
5

James Pantemis har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 11 matcher hittills i MLS 2026 säsongen. De begår 0.09 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
49
Inblandning i mål00
34
Mål hemma00
63
Mål borta00
68
Förväntade mål (xG)0.000.00
10
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
10
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

James Pantemis har inte gjort några mål så här långt i MLS 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
10
Skott på mål
0/ 0
0.00
23
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
13
Målstolpen0 gånger0.00
78
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
50
Skottprecision0.00%N/A
23
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

James Pantemis har inte tagit några skott i MLS 2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
55
Förväntade assists (xA)0.600.05
7
Passningar33330.27
25
Framgångsrika pass
254/ 333
23.09
26
Andel godkända pass76.28%N/A
18
Viktiga pass10.09
12
Krossboll00.00
20
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
37
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
37
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

James Pantemis har inte assisterat till några mål under denna MLS säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
10
Lyckade dribblingar00.00
16
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
16
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
52

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

James Pantemis har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

International Friendlies statistik för James Pantemis

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade1N/A
0
minuter8181 minuter per match
0
Påbörjade matcher1N/A
0
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott34.22
99
Räddningar34.22
99
Räddning3 Räddningar / 3 Skott100.00%
99
Slag00.00
0

Som målvakt har James Pantemis släppt in 18 mål och hållit 1 nollan i 1 matcher i MLS 2026 säsongen. Det betyder att när James Pantemis står i mål, släpper laget in ett mål var 0 minut. James Pantemis statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.64.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 3 av de 3 skott de mött - vilket innebär att James Pantemis:s räddningsprocent är 100.00%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta00
99
Minuter per insläppt mål0 Min'N/A
0
Hålla nollan1100%
99
Tacklingar00.00
99
Interceptioner00.00
99
Dueller på marken00.00
0
Vunna dueller på marken00.00
0
Vunna dueller i luften00.00
99
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar00.00
0
Blockerade skott00.00
99
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
99
Minuter per bokningInga bokningarN/A
99
Kort över 0,500%
99
Foul begångna00.00
99
Foulade mot00.00
0

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
99
Inblandning i mål00
99
Mål hemma00
99
Mål borta00
99
Förväntade mål (xG)0.000.00
99
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
99
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
99
Skott på mål
0/ 0
0.00
99
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
99
Målstolpen0 gånger0.00
99
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
99
Skottprecision0.00%N/A
99
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
99
Förväntade assists (xA)0.030.04
0
Passningar2028.12
0
Framgångsrika pass
15/ 20
21.09
0
Andel godkända pass75.00%N/A
0
Viktiga pass00.00
99
Krossboll00.00
99
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
99
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
99
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
99
Lyckade dribblingar00.00
99
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
99
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
99

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

James Pantemiss statistiska analys

James Pantemis är en Målvakt som har dykt upp i 11 matches denna säsong i MLS spelat totalt 990 minuter. James Pantemis släpper in i genomsnitt 1.64 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 9%. Det betyder att James Pantemis har inte släppt in ett mål i 1 matcher av 11 som han har spelat i.

James Pantemis har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 17Portland Timbers lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

378 / 451 Spelare

Mål insläppta rank

113 / 155 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

23

0

32

4

0

0

2070'

2

0

0

2

0

0

180'

Total 2025

25

0

32

6

0
0

2250'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.39
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

16

0

23

5

0

0

1390'

Total 2024

16

0

23

5

0
0

1390'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.49
 Insläppta

0  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

2

0

5

0

0

0

173'

Total 2023

2

0

5

0

0
0

173'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.6
 Insläppta

0  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

14

5

0

0

1170'

Total 2022

15

0

18

6

0
0

1350'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.08
 Insläppta

0  Erhållna kort

2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

18

0

25

3

0

0

1620'

Total 2021

18

0

25

3

0
0

1620'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.39
 Insläppta

0  Erhållna kort

2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

7

0

0

0

270'

Total 2020

14

0

19

4

0
0

1260'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.29
 Insläppta

0  Erhållna kort

2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2016

2

0

3

0

1
0

180'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.5
 Insläppta

0.5  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.