Daníel Hafsteinsson Portrait

Daníel Hafsteinsson Statistici

Echipa Naționlă : Iceland National Team
Poziție : Mijlocaș - Mijlocaș Central
Naționalitate : Iceland
Birthplace : Iceland - Iceland
Numărul tricoului : #11
Vârstă (Data nașterii) : 26 (1999-11-12)
Înălțime : 183cm
Greutate : 78kg

2026

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

Mai Multe

2019

2018

2017

2026 & Statistici de carieră- Daníel Hafsteinsson

7.48
Rating mediu în ÚrvalsdeildClasament Pase de gol : 24 / 245 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

19

5

5

6

2

0

1416'

Total 2027

25

6

6

8
2

0

1809'

Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

166

28

15

43

3

1

12728'

17

4

1

6

0

0

1229'

6

0

0

1

0

0

109'

4

2

0

0

0

0

291'

1

0

0

0

0

0

90'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 20216

219

39

20

56
3

1

16326'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Daníel Hafsteinsson. Daníel Hafsteinsson a jucat un total de 219 meciuri, a marcat 39 goluri și a adunat 15 pase decisive. Daníel Hafsteinsson a jucat cel mai mare număr de meciuri la Úrvalsdeild cu 219 apariții în Islanda. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în Úrvalsdeild

0.32Goluri în 90
5 Total goluri
79 Percentil
0.32Pase de gol în 90
5 Total pase decisive
90 Percentil
0.64G+P per 90
Total contribuții la 10 goluri
84 Percentil
0.37xG Per 90'
5.87 Goluri anticipate
79 Percentil
0.35xA Per 90
5.58 Pase decisive anticipate
93 Percentil
0.44Cartonașe în 90
7 Total cartonașe
94 Percentil

Daníel Hafsteinsson Statistici - Detaliat

Úrvalsdeild Statistici pentru Daníel Hafsteinsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate19N/A
46
minute141675 minute în joc
55
Meciuri începute16N/A
55
Înlocuiri3N/AN/A
Eliminări3N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate50.32
79
Goluri + Pase decisive100.64
84
Goluri Acasă30.41
81
Goluri În Deplasare20.24
74
Goluri Așteptate (xG)5.870.37
79
xG Fără Penalty-uri (npxG)5.870.37
80
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol283 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Daníel Hafsteinsson a marcat 5 goluri în 19 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Din totalul de 5 goluri, 3 au fost marcate acasă, în timp ce 2 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de Daníel Hafsteinsson pe 90 de minute este de 0.32. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui Daníel Hafsteinsson sunt de 10 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 0.64 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.37. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui Daníel Hafsteinsson la 5.87, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 80 al jucătorilor din Úrvalsdeild.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate412.61
85
Șuturi la poartă
12/ 41
0.76
75
Șuturi în afara porții
29/ 41
1.84
91
A lovit bara1 ori0.06
79
Rata de conversie a șuturilor12.20%N/A
59
Precizia șutării29.27%N/A
40
Șuturi per gol marcat8.20N/AN/A

Până în prezent, Daníel Hafsteinsson a efectuat un total de 41 șuturi în 19 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Din totalul de 41 șuturi, 12 au fost pe poartă, iar celelalte 29 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Daníel Hafsteinsson este de 29.27%. Marchează un gol la fiecare 8.20 șuturi efectuate și realizează 2.61 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol50.32
90
Pase decisive anticipate (xA)5.580.35
93
Pase83352.98
88
Pase reușite
742/ 833
47.19
89
Rata de reușită a pasei89.08%N/A
96
Pase-cheie311.97
89
Centrări362.29
69
Centrări reușite
14/ 36
0.89
83
Rata de Finalizare a Centrărilor38.89%N/A
86
Minute pe Asistență283 Minute pe AsistențăN/AN/A

Până în prezent, Daníel Hafsteinsson a asistat la 5 pase decisive în 19 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Analizând aspectul pasei în joc, Daníel Hafsteinsson pasează mingea aproximativ de 52.98 ori într-un meci, cu o rată de reușită a pasei de 89.08. De asemenea, face aproximativ 1.97 pase-cheie în fiecare meci, care conduc la șanse semnificative de marcare. În general, producția lui Daníel Hafsteinsson de xA (Asistențe Așteptate) este de 0.35 per 90 de minute. Această statistică îl plasează deasupra a 93 procent din jucătorii din Úrvalsdeild.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri150.95
45
Dribleuri Reușite90.57
59
Rata de Succes a Dribleurilor60.00%N/A
87
Deposedat60.38
66
Offside-uri10.06
48

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene6N/AN/A
Cartonașe Roșii2N/AN/A
Total Cartonașe70.44
94
Minute pe Cartonaș Galben202 min / cartonașN/A
22
Cartonașe Peste 0.5421%
79
Foul-uri Comise231.46
75
Foul-uri ale oponenților191.21
65

Până în prezent, Daníel Hafsteinsson a primit 6 cartonașe galbene și 2 cartonașe roșii în 19 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Ei comit 1.46 faulturi pe 90 de minute.

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite90.57
99
Minute pe Gol Încasat157 MinuteN/A
99
Niciun gol primit842%
98
Tackle-uri332.10
83
Interceptări140.89
51
Dueluri pe Sol1328.40
45
Dueluri pe Sol Câștigate734.64
60
Dueluri Aeriene Câștigate120.76
48
Driblat140.89
22
Degajări110.70
16
Șuturi blocate20.13
29
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuri100%
Penalty-uri Executate01
Penalty-uri Marcate01
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Daníel Hafsteinsson a executat 1 lovituri de pedeapsă în întreaga carieră. Din acestea, Daníel Hafsteinsson a marcat 1 penalty-uri, în timp ce a ratat 0. Rata generală de conversie a penalty-urilor pentru Daníel Hafsteinsson este 100%.

UEFA Europa League Statistici pentru Daníel Hafsteinsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate1N/A
0
minute7272 minute în joc
0
Meciuri începute1N/A
0
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări1N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
56
Goluri + Pase decisive00
35
Goluri Acasă00
65
Goluri În Deplasare00
76
Goluri Așteptate (xG)0.000.00
24
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.000.00
24
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate00.00
32
Șuturi la poartă
0/ 0
0.00
40
Șuturi în afara porții
0/ 0
0.00
37
A lovit bara0 ori0.00
94
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
65
Precizia șutării0.00%N/A
43
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
52
Pase decisive anticipate (xA)0.090.11
53
Pase5366.25
93
Pase reușite
44/ 53
55.00
92
Rata de reușită a pasei83.02%N/A
55
Pase-cheie00.00
28
Centrări11.25
79
Centrări reușite
1/ 1
1.25
98
Rata de Finalizare a Centrărilor100.00%N/A
99
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri00.00
48
Dribleuri Reușite00.00
59
Rata de Succes a Dribleurilor0.00%N/A
59
Deposedat22.50
0
Offside-uri00.00
79

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene1N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe11.25
99
Minute pe Cartonaș Galben72 min / cartonașN/A
41
Cartonașe Peste 0.51100%
99
Foul-uri Comise00.00
24
Foul-uri ale oponenților11.25
82

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite22.5
2
Minute pe Gol Încasat36 MinuteN/A
2
Niciun gol primit00%
3
Tackle-uri45.00
99
Interceptări11.25
88
Dueluri pe Sol1012.50
97
Dueluri pe Sol Câștigate78.75
99
Dueluri Aeriene Câștigate22.50
96
Driblat11.25
7
Degajări00.00
22
Șuturi blocate00.00
52
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuri100%
Penalty-uri Executate01
Penalty-uri Marcate01
Penalty-uri Ratate00

UEFA Champions League Statistici pentru Daníel Hafsteinsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate4N/A
2
minute29574 minute în joc
0
Meciuri începute4N/A
15
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări1N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate10.31
81
Goluri + Pase decisive20.61
90
Goluri Acasă00
69
Goluri În Deplasare10.6
92
Goluri Așteptate (xG)0.790.24
83
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.790.24
84
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol295 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate30.92
70
Șuturi la poartă
1/ 3
0.31
78
Șuturi în afara porții
2/ 3
0.61
71
A lovit bara0 ori0.00
89
Rata de conversie a șuturilor33.33%N/A
89
Precizia șutării33.33%N/A
73
Șuturi per gol marcat3.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol10.31
88
Pase decisive anticipate (xA)0.670.20
79
Pase267.93
23
Pase reușite
23/ 26
7.02
24
Rata de reușită a pasei88.46%N/A
80
Pase-cheie10.31
49
Centrări00.00
44
Centrări reușite
0/ 0
0.00
64
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
64
Minute pe Asistență295 Minute pe AsistențăN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri30.92
69
Dribleuri Reușite10.31
62
Rata de Succes a Dribleurilor33.33%N/A
52
Deposedat00.00
99
Offside-uri00.00
77

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene1N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe10.31
76
Minute pe Cartonaș Galben295 min / cartonașN/A
64
Cartonașe Peste 0.5125%
79
Foul-uri Comise20.61
58
Foul-uri ale oponenților00.00
30

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite41.22
57
Minute pe Gol Încasat74 MinuteN/A
59
Niciun gol primit125%
37
Tackle-uri20.61
49
Interceptări10.31
53
Dueluri pe Sol103.05
40
Dueluri pe Sol Câștigate51.53
41
Dueluri Aeriene Câștigate20.61
69
Driblat10.31
38
Degajări10.31
35
Șuturi blocate00.00
49
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuri100%
Penalty-uri Executate01
Penalty-uri Marcate01
Penalty-uri Ratate00

UEFA Europa Conference League Statistici pentru Daníel Hafsteinsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate1N/A
0
minute2626 minute în joc
0
Meciuri începute0N/A
0
Înlocuiri1N/AN/A
Eliminări0N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
57
Goluri + Pase decisive00
40
Goluri Acasă00
68
Goluri În Deplasare00
76
Goluri Așteptate (xG)0.000.00
38
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.000.00
39
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate00.00
48
Șuturi la poartă
0/ 0
0.00
63
Șuturi în afara porții
0/ 0
0.00
52
A lovit bara0 ori0.00
95
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
70
Precizia șutării0.00%N/A
63
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
60
Pase decisive anticipate (xA)0.000.00
16
Pase00.00
24
Pase reușite
0/ 0
0.00
24
Rata de reușită a pasei0.00%N/A
24
Pase-cheie00.00
48
Centrări00.00
53
Centrări reușite
0/ 0
0.00
68
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
68
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri00.00
47
Dribleuri Reușite00.00
57
Rata de Succes a Dribleurilor0.00%N/A
57
Deposedat00.00
99
Offside-uri00.00
83

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
41
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
41
Cartonașe Peste 0.500%
43
Foul-uri Comise00.00
39
Foul-uri ale oponenților00.00
38

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite13.46
0
Minute pe Gol Încasat26 MinuteN/A
1
Niciun gol primit00%
14
Tackle-uri00.00
36
Interceptări00.00
44
Dueluri pe Sol00.00
26
Dueluri pe Sol Câștigate00.00
27
Dueluri Aeriene Câștigate00.00
39
Driblat00.00
99
Degajări00.00
31
Șuturi blocate00.00
64
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuri100%
Penalty-uri Executate01
Penalty-uri Marcate01
Penalty-uri Ratate00

Analiza Statistică pentru Daníel Hafsteinsson

Daníel Hafsteinsson este un Mijlocaș care a jucat în 19 meciuri acest sezon de Úrvalsdeild, având un total de 1416 minute. Daníel Hafsteinsson are în medie 0.32 pase de gol pentru fiecare 90 de minute în care joacă în teren.

Daníel Hafsteinsson a marcat un total de 5 goluri până acum în acest sezon în ligă, plasându-l al 7 în echipa Vikingur Reykjavik pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 283 minute

Dă o pasă de gol la fiecare 283 minute

Primește un cartonaș la fiecare 202 minute

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 1 / 1 penalty-uri
Ratate 0 / 1 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: 100%
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

49 / 245 Jucători

Clasament Pase de gol

24 / 245 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2026
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

3

0

0

0

0

0

142'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2026

11

2

2

1
0

0

680'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

Sezon 2025
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

25

5

5

5

0

0

1863'

4

2

0

0

0

0

291'

Total 2025

31

7

5

6
0

0

2325'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.24 Goluri

0.24  Pase de gol

0.24  Cartonașe

Sezon 2024
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

22

5

3

9

0

0

1757'

4

2

1

3

0

0

390'

Total 2024

32

9

5

13
0

0

2679'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.26 Goluri

0.15  Pase de gol

0.46  Cartonașe

Sezon 2023
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

24

2

2

6

1

1

1933'

3

0

0

0

0

0

122'

Total 2023

27

2

2

6
1

1

2055'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.09 Goluri

0.09  Pase de gol

0.28  Cartonașe

Sezon 2022
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

25

3

0

7

0

0

2152'

3

0

0

1

0

0

215'

Total 2022

29

3

0

8
0

0

2373'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.13 Goluri

0  Pase de gol

0.29  Cartonașe

Sezon 2021
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

3

1

0

0

0

0

267'

Total 2021

7

1

0

1
0

0

517'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.34 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

Sezon 2020
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

11

3

0

3

0

0

790'

2

1

0

2

0

0

180'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2020

14

4

0

5
0

0

1060'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.34 Goluri

0  Pase de gol

0.34  Cartonașe

Sezon 2019
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

6

0

0

1

0

0

109'

12

1

0

1

0

0

1032'

2

1

0

0

0

0

180'

Total 2019

20

2

0

2
0

0

1321'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.83  Cartonașe

Sezon 2018
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

17

3

0

6

0

0

1407'

Total 2018

17

3

0

6
0

0

1407'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.19 Goluri

0  Pase de gol

0.38  Cartonașe

Sezon 2017
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

8

0

0

0

0

0

111'

Total 2017

8

0

0

0
0

0

111'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!