Samuel Owusu Portrait

Samuel Owusu Statistici

Poziție : Fundaș - Fundaș Central
Naționalitate : Germany
Birthplace : Germany - Germany
Numărul tricoului : #4
Vârstă (Data nașterii) : 23 (2003-01-22)
Înălțime : 188cm

2026

2025

2021/2022

2020/2021

2026 & Statistici de carieră- Samuel Owusu

6.80
Rating mediu în USL League OneClasament Goluri Primite : 31 / 151 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

29

2

30

4

5

0

2564'

3

3

1

1

0

0

270'

3

0

7

0

0

0

198'

Total 2026

35

5

38

5

5
0

3032'

Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

56

3

55

13

6

0

4792'

5

0

9

0

1

0

378'

4

3

3

1

0

0

360'

4

0

4

0

0

0

144'

Total 4051

69

6

71

14

7
0

5674'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Samuel Owusu. Samuel Owusu a jucat un total de 69 meciuri, a marcat 6 goluri și a adunat 0 pase decisive. Samuel Owusu a jucat cel mai mare număr de meciuri la USL League One cu 69 apariții în SUA. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în USL League One

1.05Încasate / 90'
30 Goluri în 29 Meciuri
81st Percentil
14%Niciun gol primit
4 Clean sheets în 29 Meciuri
18th Percentil
0.18Cartonașe în 90
5 Total cartonașe
44th Percentil

Samuel Owusu Statistici - Detaliat

USL League One Statistici pentru Samuel Owusu

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate29N/A
96
minute256488 minute în joc
98
Meciuri începute28N/A
97
Înlocuiri1N/AN/A
Eliminări0N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite301.05
81
Minute pe Gol Încasat85 MinuteN/A
80
Niciun gol primit414%
18
Tackle-uri190.67
20
Interceptări280.98
76
Dueluri pe Sol1876.56
20
Dueluri pe Sol Câștigate1184.14
43
Dueluri Aeriene Câștigate461.61
74
Driblat00.00
99
Degajări1063.72
84
Șuturi blocate130.46
75
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Samuel Owusu a încasat 30 goluri și a menținut 4 clean sheets în 29 meciuri în sezonul 2026 al competiției USL League One. Acest lucru înseamnă că atunci când Samuel Owusu este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 85 minute. În plus, a efectuat 0.67 tackle-uri și 0.98 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Samuel Owusu face aproximativ 3.72 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene5N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe50.18
44
Minute pe Cartonaș Galben513 min / cartonașN/A
66
Cartonașe Peste 0.5517%
64
Foul-uri Comise391.37
55
Foul-uri ale oponenților451.58
69

Până în prezent, Samuel Owusu a primit 5 cartonașe galbene și 0 cartonașe roșii în 29 meciuri în sezonul 2026 al competiției USL League One. Ei comit 1.37 faulturi pe 90 de minute.

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate20.07
50
Goluri + Pase decisive20.07
35
Goluri Acasă20.13
60
Goluri În Deplasare00
55
Goluri Așteptate (xG)2.330.08
41
xG Fără Penalty-uri (npxG)2.330.08
41
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol1282 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Samuel Owusu a marcat 2 goluri în 29 meciuri în sezonul 2026 al competiției USL League One. Din totalul de 2 goluri, 2 au fost marcate acasă, în timp ce 0 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de Samuel Owusu pe 90 de minute este de 0.07. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui Samuel Owusu sunt de 2 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 0.07 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.08. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui Samuel Owusu la 2.33, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 41 al jucătorilor din USL League One.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate170.60
33
Șuturi la poartă
4/ 17
0.14
35
Șuturi în afara porții
13/ 17
0.46
36
A lovit bara1 ori0.04
74
Rata de conversie a șuturilor11.76%N/A
66
Precizia șutării23.53%N/A
38
Șuturi per gol marcat8.50N/AN/A

Până în prezent, Samuel Owusu a efectuat un total de 17 șuturi în 29 meciuri în sezonul 2026 al competiției USL League One. Din totalul de 17 șuturi, 4 au fost pe poartă, iar celelalte 13 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Samuel Owusu este de 23.53%. Marchează un gol la fiecare 8.50 șuturi efectuate și realizează 0.60 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
44
Pase decisive anticipate (xA)3.830.13
52
Pase177462.27
97
Pase reușite
1570/ 1774
55.11
97
Rata de reușită a pasei88.50%N/A
93
Pase-cheie90.32
23
Centrări90.32
31
Centrări reușite
1/ 9
0.04
27
Rata de Finalizare a Centrărilor11.11%N/A
30
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Până în prezent, Samuel Owusu nu a asistat la niciun gol în acest sezon USL League One.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri90.32
22
Dribleuri Reușite80.28
40
Rata de Succes a Dribleurilor88.89%N/A
95
Deposedat20.07
86
Offside-uri10.04
48

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Samuel Owusu nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

Cupa US Open Statistici pentru Samuel Owusu

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate3N/A
78
minute27090 minute în joc
84
Meciuri începute3N/A
91
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări0N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite10.33
89
Minute pe Gol Încasat270 MinuteN/A
98
Niciun gol primit133%
51
Tackle-uri10.33
20
Interceptări72.33
96
Dueluri pe Sol155.00
25
Dueluri pe Sol Câștigate103.33
40
Dueluri Aeriene Câștigate10.33
26
Driblat00.00
99
Degajări196.33
97
Șuturi blocate00.00
59
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Samuel Owusu a încasat 30 goluri și a menținut 4 clean sheets în 3 meciuri în sezonul 2026 al competiției USL League One. Acest lucru înseamnă că atunci când Samuel Owusu este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 270 minute. În plus, a efectuat 0.33 tackle-uri și 2.33 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Samuel Owusu face aproximativ 6.33 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
62
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
62
Cartonașe Peste 0.500%
63
Foul-uri Comise31.00
50
Foul-uri ale oponenților62.00
80

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate31
98
Goluri + Pase decisive31
95
Goluri Acasă00
84
Goluri În Deplasare31
97
Goluri Așteptate (xG)2.150.72
97
xG Fără Penalty-uri (npxG)2.150.72
98
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri1N/AN/A
Minute per Gol90 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate31.00
60
Șuturi la poartă
3/ 3
1.00
87
Șuturi în afara porții
0/ 3
0.00
31
A lovit bara0 ori0.00
93
Rata de conversie a șuturilor100.00%N/A
99
Precizia șutării100.00%N/A
99
Șuturi per gol marcat1.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
75
Pase decisive anticipate (xA)0.300.10
50
Pase17357.67
88
Pase reușite
158/ 173
52.67
91
Rata de reușită a pasei91.33%N/A
92
Pase-cheie00.00
27
Centrări00.00
35
Centrări reușite
0/ 0
0.00
58
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
58
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri20.67
50
Dribleuri Reușite20.67
73
Rata de Succes a Dribleurilor100.00%N/A
99
Deposedat10.33
63
Offside-uri00.00
77

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

USL Cup Statistici pentru Samuel Owusu

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate3N/A
0
minute19866 minute în joc
0
Meciuri începute2N/A
3
Înlocuiri1N/AN/A
Eliminări1N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite73.18
0
Minute pe Gol Încasat28 MinuteN/A
1
Niciun gol primit00%
21
Tackle-uri41.82
87
Interceptări73.18
99
Dueluri pe Sol2712.27
94
Dueluri pe Sol Câștigate188.18
99
Dueluri Aeriene Câștigate73.18
96
Driblat00.00
99
Degajări94.09
90
Șuturi blocate10.45
73
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Samuel Owusu a încasat 30 goluri și a menținut 4 clean sheets în 3 meciuri în sezonul 2026 al competiției USL League One. Acest lucru înseamnă că atunci când Samuel Owusu este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 28 minute. În plus, a efectuat 1.82 tackle-uri și 3.18 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Samuel Owusu face aproximativ 4.09 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
54
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
54
Cartonașe Peste 0.500%
56
Foul-uri Comise10.45
22
Foul-uri ale oponenților62.73
99

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
70
Goluri + Pase decisive00
51
Goluri Acasă00
79
Goluri În Deplasare00
83
Goluri Așteptate (xG)0.050.02
33
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.050.02
34
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate10.45
36
Șuturi la poartă
0/ 1
0.00
50
Șuturi în afara porții
1/ 1
0.45
45
A lovit bara0 ori0.00
95
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
72
Precizia șutării0.00%N/A
50
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
71
Pase decisive anticipate (xA)0.290.13
64
Pase12958.64
95
Pase reușite
104/ 129
47.27
91
Rata de reușită a pasei80.62%N/A
45
Pase-cheie10.45
51
Centrări00.00
31
Centrări reușite
0/ 0
0.00
49
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
50
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri20.91
73
Dribleuri Reușite10.45
73
Rata de Succes a Dribleurilor50.00%N/A
73
Deposedat10.45
39
Offside-uri00.00
73

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Analiza Statistică pentru Samuel Owusu

Samuel Owusu este un Fundaș care a jucat în 29 meciuri acest sezon de USL League One, având un total de 2564 minute. Samuel Owusu primește în medie 1.05 goals pentru fiecare 90 de minute în care se află în teren. Raportul lui al Meciurilor Fără Gol Primit este în prezent de 14%. Asta înseamnă că Samuel Owusu a avut 4 meciuri dintr-un total de 29 în care nu a primit gol.

Samuel Owusu a marcat un total de 2 goluri până acum în acest sezon, plasându-l pe poziția 8 în echipa Union Omaha pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 1282 minute

Fără pase decisive

Fără cartonașe

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

188 / 363 Jucători

Clasament Goluri Primite

31 / 151 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

27

1

25

9

1

0

2228'

1

0

2

0

0

0

90'

2

0

2

0

1

0

180'

Total 2025

30

1

29

9

2
0

2498'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.04 Goluri

1.01
 Primite

0.04  Cartonașe

Sezon 2021/2022
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

Total 2021/2022

3

0

3

0

0
0

86'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

3.14
 Primite

0  Cartonașe

Sezon 2020/2021
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

Total 2020/2021

1

0

1

0

0
0

58'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

1.55
 Primite

0  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!