Jonathan Clauss Portrait

Jonathan Clauss Statistici

Echipa Naționlă : France National Team
Poziție : Fundaș - Fundaș Dreapta
Naționalitate : France
Birthplace : Troyes - France
Numărul tricoului : #92
Vârstă (Data nașterii) : 34 (1992-09-25)
Înălțime : 178cm
Greutate : 69kg

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

Mai Multe

2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2010/2011

2026/2027 & Statistici de carieră- Jonathan Clauss

7.30
Rating mediu în Ligue 1Clasament Goluri Primite : 45 / 103 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

9

2

11

1

0

0

747'

Total 2026/2027

9

2

11

1

0
0

747'

Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

198

19

217

43

16

1

15865'

62

8

55

20

6

0

4102'

30

1

30

5

3

0

2269'

29

1

36

6

6

1

2245'

26

2

31

7

1

0

2161'

25

2

32

2

6

1

1645'

3

0

6

1

0

0

228'

Total 2026/2027

391

34

422

88

40
3

29766'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Jonathan Clauss. Jonathan Clauss a jucat un total de 391 meciuri, a marcat 34 goluri și a adunat 46 pase decisive. Jonathan Clauss a jucat cel mai mare număr de meciuri la Ligue 1 cu 391 apariții în Franța. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în Ligue 1

1.33Încasate / 90'
11 Goluri în 9 Meciuri
55th Percentil
11%Niciun gol primit
1 Clean sheets în 9 Meciuri
33rd Percentil
0.00Cartonașe în 90
0 Total cartonașe
38th Percentil

Jonathan Clauss Statistici - Detaliat

Ligue 1 Statistici pentru Jonathan Clauss

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate9N/A
99
minute74783 minute în joc
80
Meciuri începute9N/A
99
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări1N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite111.33
55
Minute pe Gol Încasat68 MinuteN/A
56
Niciun gol primit111%
33
Tackle-uri121.45
52
Interceptări60.72
40
Dueluri pe Sol445.30
15
Dueluri pe Sol Câștigate242.89
21
Dueluri Aeriene Câștigate40.48
35
Driblat70.84
23
Degajări131.57
55
Șuturi blocate10.12
41
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Jonathan Clauss a încasat 11 goluri și a menținut 1 clean sheets în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Ligue 1. Acest lucru înseamnă că atunci când Jonathan Clauss este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 68 minute. În plus, a efectuat 1.45 tackle-uri și 0.72 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Jonathan Clauss face aproximativ 1.57 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
38
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
38
Cartonașe Peste 0.500%
39
Foul-uri Comise30.36
14
Foul-uri ale oponenților30.36
15

Până în prezent, Jonathan Clauss nu a primit nicio avertizare (cartonaș galben sau roșu) în acest sezon al competiției Ligue 1.

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate20.24
78
Goluri + Pase decisive30.36
75
Goluri Acasă20.42
85
Goluri În Deplasare00
76
Goluri Așteptate (xG)2.590.31
78
xG Fără Penalty-uri (npxG)2.590.31
80
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol374 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Jonathan Clauss a marcat 2 goluri în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Ligue 1. Din totalul de 2 goluri, 2 au fost marcate acasă, în timp ce 0 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de Jonathan Clauss pe 90 de minute este de 0.24. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui Jonathan Clauss sunt de 3 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 0.36 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.31. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui Jonathan Clauss la 2.59, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 80 al jucătorilor din Ligue 1.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate182.17
80
Șuturi la poartă
7/ 18
0.84
79
Șuturi în afara porții
11/ 18
1.33
80
A lovit bara0 ori0.00
84
Rata de conversie a șuturilor11.11%N/A
71
Precizia șutării38.89%N/A
69
Șuturi per gol marcat9.00N/AN/A

Până în prezent, Jonathan Clauss a efectuat un total de 18 șuturi în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Ligue 1. Din totalul de 18 șuturi, 7 au fost pe poartă, iar celelalte 11 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Jonathan Clauss este de 38.89%. Marchează un gol la fiecare 9.00 șuturi efectuate și realizează 2.17 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol10.12
68
Pase decisive anticipate (xA)1.950.23
80
Pase36844.34
57
Pase reușite
299/ 368
36.02
53
Rata de reușită a pasei81.25%N/A
31
Pase-cheie182.17
92
Centrări708.43
99
Centrări reușite
14/ 70
1.69
98
Rata de Finalizare a Centrărilor20.00%N/A
61
Minute pe Asistență747 Minute pe AsistențăN/AN/A

Până în prezent, Jonathan Clauss a asistat la 1 pase decisive în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Ligue 1. Analizând aspectul pasei în joc, Jonathan Clauss pasează mingea aproximativ de 44.34 ori într-un meci, cu o rată de reușită a pasei de 81.25. De asemenea, face aproximativ 2.17 pase-cheie în fiecare meci, care conduc la șanse semnificative de marcare. În general, producția lui Jonathan Clauss de xA (Asistențe Așteptate) este de 0.23 per 90 de minute. Această statistică îl plasează deasupra a 80 procent din jucătorii din Ligue 1.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri101.20
57
Dribleuri Reușite50.60
59
Rata de Succes a Dribleurilor50.00%N/A
62
Deposedat20.24
72
Offside-uri00.00
55

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Jonathan Clauss nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

Analiza Statistică pentru Jonathan Clauss

Jonathan Clauss este un Fundaș care a jucat în 9 meciuri acest sezon de Ligue 1, având un total de 747 minute. Jonathan Clauss primește în medie 1.33 goals pentru fiecare 90 de minute în care se află în teren. Raportul lui al Meciurilor Fără Gol Primit este în prezent de 11%. Asta înseamnă că Jonathan Clauss a avut 1 meciuri dintr-un total de 9 în care nu a primit gol.

Jonathan Clauss a marcat un total de 2 goluri până acum în acest sezon, plasându-l pe poziția 2 în echipa OGC Nice Cote dAzur pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 374 minute

Dă o pasă de gol la fiecare 747 minute

Primește un cartonaș la fiecare 0 minute

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

56 / 240 Jucători

Clasament Goluri Primite

45 / 103 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025/2026
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

30

1

50

5

0

0

2531'

6

0

6

2

0

0

494'

Total 2025/2026

48

2

69

9

4
1

3808'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.04 Goluri

1.78
 Primite

0  Cartonașe

Sezon 2024/2025
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

28

3

27

8

7

0

2311'

3

0

1

1

1

0

184'

Total 2024/2025

40

3

40

9

9
0

3028'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.12 Goluri

1.05
 Primite

0.27  Cartonașe

Sezon 2023/2024
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

27

3

23

6

3

1

2072'

12

2

18

2

2

0

1006'

2

0

1

1

0

0

134'

Total 2023/2024

46

6

44

10

5
1

3476'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.13 Goluri

1
 Primite

0.17  Cartonașe

Sezon 2022/2023
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

34

2

26

9

1

0

2603'

2

0

3

0

0

0

180'

Total 2022/2023

47

2

36

11

2
0

3434'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.07 Goluri

0.9
 Primite

0.03  Cartonașe

Sezon 2021/2022
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

37

5

41

8

3

0

3063'

3

0

6

1

0

0

270'

Total 2021/2022

44

5

49

10

3
0

3602'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.15 Goluri

1.2
 Primite

0.09  Cartonașe

Sezon 2020/2021
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

33

3

39

6

2

0

2538'

1

0

2

0

0

0

64'

Total 2020/2021

35

3

41

7

2
0

2692'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0
 Primite

0  Cartonașe

Sezon 2019/2020
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

34

5

23

14

2

0

2426'

2

0

3

1

0

0

168'

Total 2019/2020

36

5

26

15

2
0

2594'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.19 Goluri

0.85
 Primite

0.07  Cartonașe

Sezon 2018/2019
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

28

3

32

6

4

0

1676'

1

0

3

0

0

0

60'

Total 2018/2019

29

3

35

6

4
0

1736'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.16 Goluri

1.72
 Primite

0.21  Cartonașe

Sezon 2017/2018
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

29

1

36

6

6

1

2245'

Total 2017/2018

29

1

36

6

6
1

2245'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.04 Goluri

1.44
 Primite

0.24  Cartonașe

Sezon 2016/2017
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

30

1

30

5

3

0

2269'

5

1

7

1

0

0

455'

Total 2016/2017

35

2

37

6

3
0

2724'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.04 Goluri

1.19
 Primite

0.12  Cartonașe

Sezon 2016
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

2

1

2

0

0

0

200'

Total 2016

2

1

2

0

0
0

200'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.45 Goluri

0.9
 Primite

0  Cartonașe

Sezon 2011
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

2

0

3

1

0

0

180'

Total 2011

2

0

3

1

0
0

180'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

1.5
 Primite

0  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!