Cesinha Portrait

Cesinha Statistici

Club : Daegu FC
Poziție : Mijlocaș - Mijlocaș Central Ofensiv
Naționalitate : Brazil
Birthplace : Brazil - Brazil
Numărul tricoului : #11
Vârstă (Data nașterii) : 36 (1989-11-29)
Înălțime : 177cm
Greutate : 74kg

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

Mai Multe

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2026 & Statistici de carieră- Cesinha

7.33
Rating mediu în K League 2Clasament Pase de gol : 1 / 387 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

17

8

10

1

0

0

1310'

Total 2026

17

8

10

1
0

0

1310'

Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

251

100

72

37

5

16

21285'

53

19

10

13

0

0

4514'

32

4

2

7

0

0

2063'

27

6

2

8

1

0

2204'

23

0

1

3

0

0

829'

12

4

0

2

0

0

873'

8

6

0

1

0

0

580'

Total 18189

419

146

93

73
6

16

33478'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Cesinha. Cesinha a jucat un total de 419 meciuri, a marcat 146 goluri și a adunat 72 pase decisive. Cesinha a jucat cel mai mare număr de meciuri la K League 1 cu 419 apariții în Coreea de Sud. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în K League 2

0.55Goluri în 90
8 Total goluri
97 Percentil
0.69Pase de gol în 90
10 Total pase decisive
99 Percentil
1.24G+P per 90
Total contribuții la 18 goluri
99 Percentil
0.52xG Per 90'
8.01 Goluri anticipate
99 Percentil
0.44xA Per 90
6.77 Pase decisive anticipate
99 Percentil
0.07Cartonașe în 90
1 Total cartonașe
21 Percentil

Cesinha Statistici - Detaliat

K League 2 Statistici pentru Cesinha

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate17N/A
42
minute131077 minute în joc
54
Meciuri începute13N/A
48
Înlocuiri4N/AN/A
Eliminări4N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate80.55
97
Goluri + Pase decisive181.24
99
Goluri Acasă40.53
94
Goluri În Deplasare40.57
96
Goluri Așteptate (xG)8.010.52
99
xG Fără Penalty-uri (npxG)6.610.43
96
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri1N/AN/A
Minute per Gol164 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Cesinha a marcat 8 goluri în 17 meciuri în sezonul 2026 al competiției K League 2. Din totalul de 8 goluri, 4 au fost marcate acasă, în timp ce 4 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de Cesinha pe 90 de minute este de 0.55. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui Cesinha sunt de 18 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 1.24 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.43. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui Cesinha la 6.61, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 96 al jucătorilor din K League 2.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate372.41
97
Șuturi la poartă
19/ 37
1.24
99
Șuturi în afara porții
18/ 37
1.17
94
A lovit bara3 ori0.20
99
Rata de conversie a șuturilor21.62%N/A
70
Precizia șutării51.35%N/A
91
Șuturi per gol marcat4.62N/AN/A

Până în prezent, Cesinha a efectuat un total de 37 șuturi în 17 meciuri în sezonul 2026 al competiției K League 2. Din totalul de 37 șuturi, 19 au fost pe poartă, iar celelalte 18 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Cesinha este de 51.35%. Marchează un gol la fiecare 4.62 șuturi efectuate și realizează 2.41 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol100.69
99
Pase decisive anticipate (xA)6.770.44
99
Pase36323.67
68
Pase reușite
267/ 363
17.41
61
Rata de reușită a pasei73.55%N/A
22
Pase-cheie291.89
99
Centrări352.28
95
Centrări reușite
13/ 35
0.85
93
Rata de Finalizare a Centrărilor37.14%N/A
53
Minute pe Asistență131 Minute pe AsistențăN/AN/A

Până în prezent, Cesinha a asistat la 10 pase decisive în 17 meciuri în sezonul 2026 al competiției K League 2. Analizând aspectul pasei în joc, Cesinha pasează mingea aproximativ de 23.67 ori într-un meci, cu o rată de reușită a pasei de 73.55. De asemenea, face aproximativ 1.89 pase-cheie în fiecare meci, care conduc la șanse semnificative de marcare. În general, producția lui Cesinha de xA (Asistențe Așteptate) este de 0.44 per 90 de minute. Această statistică îl plasează deasupra a 99 procent din jucătorii din K League 2.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri181.17
85
Dribleuri Reușite100.65
82
Rata de Succes a Dribleurilor55.56%N/A
45
Deposedat251.63
1
Offside-uri10.07
70

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene1N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe10.07
21
Minute pe Cartonaș Galben1310 min / cartonașN/A
93
Cartonașe Peste 0.516%
25
Foul-uri Comise70.46
48
Foul-uri ale oponenților261.70
97

Până în prezent, Cesinha a primit 1 cartonașe galbene și 0 cartonașe roșii în 17 meciuri în sezonul 2026 al competiției K League 2. Ei comit 0.46 faulturi pe 90 de minute.

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite130.89
86
Minute pe Gol Încasat101 MinuteN/A
86
Niciun gol primit528%
77
Tackle-uri10.07
69
Interceptări50.33
29
Dueluri pe Sol1389.00
82
Dueluri pe Sol Câștigate644.17
79
Dueluri Aeriene Câștigate50.33
29
Driblat00.00
99
Degajări90.59
40
Șuturi blocate10.07
42
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuri84.21%
Penalty-uri Executate019
Penalty-uri Marcate016
Penalty-uri Ratate03

Până în prezent, Cesinha a executat 19 lovituri de pedeapsă în întreaga carieră. Din acestea, Cesinha a marcat 16 penalty-uri, în timp ce a ratat 3. Rata generală de conversie a penalty-urilor pentru Cesinha este 84.21%.

Analiza Statistică pentru Cesinha

Cesinha este un Mijlocaș care a jucat în 17 meciuri acest sezon de K League 2, având un total de 1310 minute. Cesinha are în medie 0.69 pase de gol pentru fiecare 90 de minute în care joacă în teren.

Cesinha a marcat un total de 8 goluri până acum în acest sezon în ligă, plasându-l al 2 în echipa Daegu FC pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 164 minute

Dă o pasă de gol la fiecare 131 minute

Primește un cartonaș la fiecare 1310 minute

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 16 / 19 penalty-uri
Ratate 3 / 19 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: 84%
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

17 / 387 Jucători

Clasament Pase de gol

1 / 387 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

25

12

12

3

0

0

2156'

1

1

0

0

0

0

44'

Total 2025

27

13

12

3
0

0

2275'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.5 Goluri

0.5  Pase de gol

0.13  Cartonașe

Sezon 2024
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

30

11

9

3

0

2

2436'

Total 2024

30

11

9

3
0

2

2436'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.41 Goluri

0.33  Pase de gol

0.11  Cartonașe

Sezon 2023
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

23

8

5

4

0

3

1827'

1

0

0

0

0

0

29'

Total 2023

24

8

5

4
0

3

1856'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.39 Goluri

0.25  Pase de gol

0.2  Cartonașe

Sezon 2022
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

29

12

6

4

0

2

2399'

3

0

0

1

0

0

216'

Total 2022

34

13

6

5
0

2

2795'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.45 Goluri

0.23  Pase de gol

0.15  Cartonașe

Sezon 2021
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

32

9

7

1

0

0

2706'

5

2

0

1

0

0

404'

Total 2021

43

16

10

3
0

0

3622'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.3 Goluri

0.23  Pase de gol

0.03  Cartonașe

Sezon 2020
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

25

18

5

2

0

3

2203'

1

1

0

0

0

0

90'

Total 2020

26

19

5

2
0

3

2293'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.74 Goluri

0.2  Pase de gol

0.08  Cartonașe

Sezon 2019
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

35

15

10

4

0

1

3044'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2019

41

16

13

5
0

1

3572'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.44 Goluri

0.3  Pase de gol

0.12  Cartonașe

Sezon 2018
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

25

8

11

8

2

3

2140'

Total 2018

25

8

11

8
2

3

2140'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.34 Goluri

0.46  Pase de gol

0.42  Cartonașe

Sezon 2017
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

27

7

7

8

3

2

2374'

Total 2017

27

7

7

8
3

2

2374'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.27 Goluri

0.27  Pase de gol

0.3  Cartonașe

Sezon 2016
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

36

11

0

12

0

0

3204'

Total 2016

36

11

0

12
0

0

3204'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.31 Goluri

0  Pase de gol

0.34  Cartonașe

Sezon 2015
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

17

0

1

3

0

0

683'

3

4

0

1

0

0

174'

Total 2015

20

4

1

4
0

0

857'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0.13  Pase de gol

0.4  Cartonașe

Sezon 2014
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

12

1

2

4

0

0

957'

6

0

0

0

0

0

146'

18

2

2

6

0

0

1344'

5

2

0

0

0

0

406'

Total 2014

41

5

4

10
0

0

2853'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.09 Goluri

0.19  Pase de gol

0.38  Cartonașe

Sezon 2013
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

14

2

0

1

0

0

719'

15

5

0

4

1

0

1247'

Total 2013

29

7

0

5
1

0

1966'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.25 Goluri

0  Pase de gol

0.13  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!