Mål Indkasseret - Canada League1 BC

Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- GNS. Samlede Mål -
- Mål Scoret -
- Mål Indkasseret -
- Clean Sheets -
- Begge Hold Scorede (BHS) -
- Kunne Ikke Score -
- xG (Forventede Mål)
Mål Indkasseret - League1 BC
| # | Hold | K | Mål Lukket Ind | Hjemme | Ude | Hjemmebane Fordel | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Unity FC | 5 | 16 | 3.20 Lukket Ind / kamp | 4.00 / kamp | 2.67 / kamp | -25% |
| 2 | ![]() | Kamloops Rivers FC | 5 | 15 | 3.00 Lukket Ind / kamp | 1.00 / kamp | 3.50 / kamp | +67% |
| 3 | ![]() | Vancouver Whitecaps FC Academy | 5 | 14 | 2.80 Lukket Ind / kamp | 3.33 / kamp | 2.00 / kamp | -19% |
| 4 | ![]() | Burnaby FC | 6 | 11 | 1.83 Lukket Ind / kamp | 2.00 / kamp | 1.50 / kamp | -9% |
| 5 | ![]() | Harbourside FC | 7 | 12 | 1.71 Lukket Ind / kamp | 1.00 / kamp | 2.67 / kamp | +42% |
| 6 | ![]() | Altitude FC | 5 | 7 | 1.40 Lukket Ind / kamp | 2.00 / kamp | 1.00 / kamp | -43% |
| 7 | ![]() | TSS FC Rovers | 6 | 5 | 0.83 Lukket Ind / kamp | 0.33 / kamp | 1.33 / kamp | +60% |
| 8 | ![]() | Langley United SA | 5 | 0 | 0.00 Lukket Ind / kamp | 0.00 / kamp | 0.00 / kamp | 0% |
Hjemme / Lukket Ind (League1 BC)
| # | Hold | K | Hjemme Lukket Ind | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Unity FC | 2 | 8 | 4.00 / kamp |
| 2 | ![]() | Vancouver Whitecaps FC Academy | 3 | 10 | 3.33 / kamp |
| 3 | ![]() | Burnaby FC | 4 | 8 | 2.00 / kamp |
| 4 | ![]() | Altitude FC | 2 | 4 | 2.00 / kamp |
| 5 | ![]() | Kamloops Rivers FC | 1 | 1 | 1.00 / kamp |
| 6 | ![]() | Harbourside FC | 4 | 4 | 1.00 / kamp |
| 7 | ![]() | TSS FC Rovers | 3 | 1 | 0.33 / kamp |
| 8 | ![]() | Langley United SA | 3 | 0 | 0.00 / kamp |
Ude / Lukket Ind (League1 BC)
| # | Hold | K | Ude Lukket Ind | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Kamloops Rivers FC | 4 | 14 | 3.50 / kamp |
| 2 | ![]() | Unity FC | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 3 | ![]() | Harbourside FC | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 4 | ![]() | Vancouver Whitecaps FC Academy | 2 | 4 | 2.00 / kamp |
| 5 | ![]() | Burnaby FC | 2 | 3 | 1.50 / kamp |
| 6 | ![]() | TSS FC Rovers | 3 | 4 | 1.33 / kamp |
| 7 | ![]() | Altitude FC | 3 | 3 | 1.00 / kamp |
| 8 | ![]() | Langley United SA | 2 | 0 | 0.00 / kamp |
Hvilket hold lukker flest mål ind i League1 BC?
Unity FC klarer sig ikke særligt godt, pga. det antal mål de lukker ind i League1 BC. Der har lukket 16 mål ind i 5 kampe, hvilket betyder at Unity FC lukker mål ind gennemsnitligt 3.2 gange pr. kamp. Lige ved siden af Unity FC på listen har vi også Kamloops Rivers FC med 15 mål lukket ind, og derefter Vancouver Whitecaps FC Academy med 14 mål lukket ind. Kamloops Rivers FC har gennemsnitligt 3 mål lukket ind pr. kamp og Vancouver Whitecaps FC Academy klarer sig endnu dårligere med 2.8 mål lukket ind pr. kamp.
Hvilket hold har det bedste forsvar, og lukker mindst mål ind i League1 BC?
Langley United SA og TSS FC Rovers er de to hold der klarer sig bedst mht. deres forsvarsspil i League1 BC. Langley United SA har et solidt forsvar med en historik på kun 0 mål lukket ind, ud af deres 5 kampe. Dette er et gennemsnit på 0 mål lukket ind pr. kamp, hvilket gør dem bedst på dette punkt i League1 BC. TSS FC Rovers har også et solidt forsvar. Det lukker gennemsnitligt 0.83 mål ind pr. kamp, og er på andenpladsen i denne statistik i ligaen.
Mål Indkasseret - Canada
- Division 1
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab







