Markedsværdi - Argentina Primera División

Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- 1. Halvleg Stilling -
- 2. Halvleg Stilling -
- Vinder eller Taber ved Halvleg -
- Markedsværdi -
- Datasæt og Excel-downloads -
- Odds -
- Forventede Point
Markedsværdi - Primera División
Spillere med den højeste markedsværdi for Primera División (Argentina)
| # | Spiller | Værdi | Ændringer | Position | Alder | Apps | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Franco Mastantuono | €15,000,000 | - | MIDT | 17 | 24 |
| 2 | ![]() |
Ezequiel Barco | €14,000,000 | +55.56% | MIDT | 25 | 5 |
| 3 | ![]() |
Ramón Sosa Acosta | €13,000,000 | +62.50% | MIDT | 25 | 4 |
| 4 | ![]() |
Luciano Emilio Gondou Zanelli | €12,000,000 | +50.00% | ANG | 23 | 6 |
| 5 | ![]() |
Cristian Medina | €12,000,000 | +41.18% | MIDT | 22 | 12 |
| 6 | ![]() |
Ezequiel Fernández | €12,000,000 | +50.00% | MIDT | 22 | 5 |
| 7 | ![]() |
Diego Valentín Gómez | €10,000,000 | +25.00% | FOR | 21 | 22 |
| 8 | ![]() |
Kevin Andrés Zenon | €10,000,000 | +150.00% | MIDT | 23 | 18 |
| 9 | ![]() |
Julio César Soler Barreto | €8,000,000 | +3,100.00% | FOR | 19 | 19 |
| 10 | ![]() |
Marco Di Cesare | €8,000,000 | +128.57% | FOR | 22 | 14 |
| 11 | ![]() |
Pablo Solari | €7,000,000 | -12.50% | ANG | 23 | 22 |
| 12 | ![]() |
Santiago Sosa | €7,000,000 | +75.00% | MIDT | 25 | 23 |
| 13 | ![]() |
Juan Ignacio Nardoni | €7,000,000 | +16.67% | MIDT | 22 | 22 |
| 14 | ![]() |
Miguel Merentiel | €7,000,000 | +40.00% | ANG | 28 | 22 |
| 15 | ![]() |
William Héctor Alarcón Cepeda | €6,500,000 | +182.61% | MIDT | 24 | 24 |
| 16 | ![]() |
Fabricio Bustos | €6,500,000 | -7.14% | FOR | 28 | 15 |
| 17 | ![]() |
Jaminton Leandro Campaz | €6,000,000 | -25.00% | MIDT | 24 | 18 |
| 18 | ![]() |
Facundo Colidio | €6,000,000 | +87.50% | ANG | 24 | 21 |
| 19 | ![]() |
Adam Fernando Bareiro Gamarra | €6,000,000 | +9.09% | ANG | 28 | 14 |
| 20 | ![]() |
Santiago Ascacibar | €6,000,000 | +9.09% | MIDT | 27 | 22 |
| 21 | ![]() |
Tiago Tomás Palacios | €6,000,000 | +2,566.67% | FOR | 21 | 9 |
| 22 | ![]() |
Exequiel Zeballos | €6,000,000 | -7.69% | ANG | 22 | 20 |
| 23 | ![]() |
Matías Galarza | €6,000,000 | +20.00% | MIDT | 22 | 13 |
| 24 | ![]() |
Paulo Díaz | €5,500,000 | +10.00% | FOR | 30 | 21 |
| 25 | ![]() |
Rodrigo Román Villagra | €5,500,000 | -21.43% | MIDT | 23 | 15 |
| 26 | ![]() |
Santiago Simón | €5,500,000 | +22.22% | MIDT | 22 | 24 |
| 27 | ![]() |
Zaid Abner Romero | €5,000,000 | +233.33% | MIDT | 25 | 3 |
| 28 | ![]() |
Gastón Martirena | €5,000,000 | +100.00% | FOR | 24 | 23 |
| 29 | ![]() |
Jeremías Ledesma | €5,000,000 | -37.50% | MM | 31 | 4 |
| 30 | ![]() |
Tomás Belmonte | €5,000,000 | +42.86% | MIDT | 26 | 16 |
| 31 | ![]() |
Nicolás Fernández | €4,800,000 | -20.00% | MIDT | 28 | 19 |
| 32 | ![]() |
Tobías Palacio | €4,500,000 | - | MIDT | 18 | 13 |
| 33 | ![]() |
Tomás José Conechny | €4,500,000 | +50.00% | ANG | 26 | 3 |
| 34 | ![]() |
Miguel Borja | €4,500,000 | +28.57% | ANG | 31 | 22 |
| 35 | ![]() |
Tomás Ignacio Marchiori Carreño | €4,500,000 | +60.71% | MM | 29 | 26 |
| 36 | ![]() |
Damián Marcelino Moreno | €4,500,000 | +12.50% | ANG | 30 | 25 |
| 37 | ![]() |
Iker Muniain | €4,500,000 | -25.00% | MIDT | 32 | 13 |
| 38 | ![]() |
Rodrigo Eduardo Echeverría Sáez | €4,000,000 | +33.33% | MIDT | 29 | 24 |
| 39 | ![]() |
Santiago Ramos Mingo | €4,000,000 | +788.89% | FOR | 23 | 22 |
| 40 | ![]() |
Gastón Américo Benavídez | €4,000,000 | +100.00% | FOR | 29 | 25 |
| 41 | ![]() |
Kevin Lomónaco | €4,000,000 | +233.33% | FOR | 22 | 23 |
| 42 | ![]() |
Eros Nazareno Mancuso | €4,000,000 | +207.69% | FOR | 25 | 7 |
| 43 | ![]() |
Juan Barinaga | €4,000,000 | +33.33% | FOR | 24 | 17 |
| 44 | ![]() |
Enzo Copetti | €4,000,000 | -20.00% | MIDT | 28 | 22 |
| 45 | ![]() |
Sebastián Villa Cano | €4,000,000 | +33.33% | ANG | 28 | 22 |
| 46 | ![]() |
Maximiliano Eduardo Meza | €4,000,000 | -20.00% | MIDT | 32 | 14 |
| 47 | ![]() |
Manuel Roffo | €3,800,000 | +40.74% | MM | 24 | 27 |
| 48 | ![]() |
Gastón Andrés Lodico | €3,800,000 | +90.00% | MIDT | 26 | 27 |
| 49 | ![]() |
Ivan Leguizamon | €3,800,000 | +52.00% | MIDT | 22 | 25 |
| 50 | ![]() |
Mateo Pellegrino Casalanguila | €3,500,000 | +1,066.67% | ANG | 23 | 25 |
Hvilken spiller har den højeste markedsværdi i Primera División?
I øjeblikket er spilleren med den højeste transfermarkedsværdi i Primera División Franco Mastantuono med en markedsværdi på €15.00mil.. Franco Mastantuono's markedsværdi har oplevet en ændring på % siden sidste år. Spilleren med den næsthøjeste markedsværdi er Ezequiel Barco med en euroværdi på €14.00mil.. Dette er 7% lavere end Franco Mastantuono. Spilleren med den tredje højeste markedsværdi i Primera División er Ramón Sosa Acosta , med en værdi på €13.00mil.. Dette er 15% lavere end spilleren med den højeste værdi i Primera División. 4. og 5. pladsen indtages af Luciano Emilio Gondou Zanelli og Cristian Medina med en værdi på henholdsvis €12.00mil. og €12.00mil..
Markedsværdier efter hold for Primera División (Totale og gennemsnitlige værdier)
* Denne tabel indeholder kun data for kendte markedsværdier
| # | Hold | Total værdi | Gennemsnits værdi | Spillere | PPK | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
River Plate | €119,300,000 | €3,848,387 | 31 | 1.59 |
| 2 | ![]() |
Boca Juniors | €75,575,000 | €3,148,958 | 24 | 1.56 |
| 3 | ![]() |
Racing Club | €57,200,000 | €2,600,000 | 22 | 1.70 |
| 4 | ![]() |
Talleres Córdoba | €52,400,000 | €2,096,000 | 25 | 1.78 |
| 5 | ![]() |
Vélez Sarsfield | €38,050,000 | €1,902,500 | 20 | 1.89 |
| 6 | ![]() |
San Lorenzo | €37,175,000 | €1,770,238 | 21 | 1.07 |
| 7 | ![]() |
Estudiantes | €36,900,000 | €1,604,348 | 23 | 1.33 |
| 8 | ![]() |
Argentinos Juniors | €33,600,000 | €1,600,000 | 21 | 1.11 |
| 9 | ![]() |
Lanús | €31,275,000 | €1,359,783 | 23 | 1.33 |
| 10 | ![]() |
Huracán | €27,375,000 | €1,303,571 | 21 | 1.63 |
| 11 | ![]() |
Rosario Central | €26,250,000 | €1,250,000 | 21 | 1.19 |
| 12 | ![]() |
Godoy Cruz | €26,200,000 | €1,139,130 | 23 | 1.30 |
| 13 | ![]() |
Platense | €22,025,000 | €815,741 | 27 | 1.44 |
| 14 | ![]() |
Newell's Old Boys | €22,000,000 | €956,522 | 23 | 1.04 |
| 15 | ![]() |
Belgrano | €20,950,000 | €838,000 | 25 | 1.30 |
| 16 | ![]() |
Independiente | €20,875,000 | €994,048 | 21 | 1.48 |
| 17 | ![]() |
Defensa y Justicia | €20,100,000 | €957,143 | 21 | 1.19 |
| 18 | ![]() |
Tigre | €19,425,000 | €809,375 | 24 | 1.26 |
| 19 | ![]() |
Atlético Tucumán | €19,100,000 | €868,182 | 22 | 1.48 |
| 20 | ![]() |
Independiente Rivadavia | €18,875,000 | €699,074 | 27 | 1.41 |
| 21 | ![]() |
Instituto | €18,075,000 | €753,125 | 24 | 1.33 |
| 22 | ![]() |
Banfield | €15,250,000 | €635,417 | 24 | 0.89 |
| 23 | ![]() |
Gimnasia La Plata | €14,175,000 | €545,192 | 26 | 1.19 |
| 24 | ![]() |
Unión Santa Fe | €13,900,000 | €817,647 | 17 | 1.48 |
| 25 | ![]() |
Barracas Central | €11,900,000 | €566,667 | 21 | 0.85 |
| 26 | ![]() |
Central Córdoba SdE | €8,425,000 | €468,056 | 18 | 1.15 |
| 27 | ![]() |
Sarmiento | €8,210,000 | €373,182 | 22 | 1.00 |
| 28 | ![]() |
Deportivo Riestra | €4,725,000 | €315,000 | 15 | 1.30 |
Mest værdifulde spillere for hvert hold
Hvilket hold har det mest værdifulde hold i Primera División?
Holdet med den højeste samlede trupværdi i Primera División er River Plate med €119,300,000. River Plate's spillere (dem, der har haft mindst 1 optræden i denne sæson) har i gennemsnit en markedsværdi på €3,848,387. Holdet med den næsthøjeste markedsværdi er Boca Juniors med en trupværdi på €75,575,000. Endelig er holdet med den laveste markedsværdi Deportivo Riestra med en samlet værdi på €4,725,000.
Markedsværdier for angribere (angribere og fløje) for Primera División
* Denne tabel indeholder kun data for kendte markedsværdier
| # | Ændringer | Værdi | Ændringer | Mål | Assists | M+A | Apps | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Luciano Emilio Gondou Zanelli | €12,000,000 | +50.00% | 1 | 0 | 1 | 6 |
| 2 | ![]() |
Pablo Solari | €7,000,000 | -12.50% | 6 | 1 | 7 | 22 |
| 3 | ![]() |
Miguel Merentiel | €7,000,000 | +40.00% | 7 | 3 | 10 | 22 |
| 4 | ![]() |
Facundo Colidio | €6,000,000 | +87.50% | 7 | 1 | 8 | 21 |
| 5 | ![]() |
Adam Fernando Bareiro Gamarra | €6,000,000 | +9.09% | 0 | 1 | 1 | 14 |
| 6 | ![]() |
Exequiel Zeballos | €6,000,000 | -7.69% | 1 | 2 | 3 | 20 |
| 7 | ![]() |
Tomás José Conechny | €4,500,000 | +50.00% | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 8 | ![]() |
Miguel Borja | €4,500,000 | +28.57% | 11 | 1 | 12 | 22 |
| 9 | ![]() |
Damián Marcelino Moreno | €4,500,000 | +12.50% | 5 | 10 | 15 | 25 |
| 10 | ![]() |
Sebastián Villa Cano | €4,000,000 | +33.33% | 4 | 6 | 10 | 22 |
| 11 | ![]() |
Mateo Pellegrino Casalanguila | €3,500,000 | +1,066.67% | 10 | 1 | 11 | 25 |
| 12 | ![]() |
Walter Mazzantti | €3,500,000 | +169.23% | 3 | 4 | 7 | 25 |
| 13 | ![]() |
Adrián Emmanuel Martínez | €3,500,000 | +105.88% | 7 | 3 | 10 | 20 |
| 14 | ![]() |
Mateo Agustín Coronel | €3,300,000 | -13.16% | 5 | 1 | 6 | 22 |
| 15 | ![]() |
Ignacio Ramírez | €3,000,000 | +66.67% | 4 | 0 | 4 | 25 |
| 16 | ![]() |
Maximiliano Salas | €3,000,000 | +150.00% | 4 | 1 | 5 | 24 |
| 17 | ![]() |
Nahuel Lautaro Bustos | €2,700,000 | -35.71% | 1 | 1 | 2 | 19 |
| 18 | ![]() |
Francisco Pizzini | €2,700,000 | - | 4 | 5 | 9 | 27 |
| 19 | ![]() |
Ederson Salomón Rodríguez Lima | €2,500,000 | -28.57% | 8 | 1 | 9 | 23 |
| 20 | ![]() |
Federico Girotti | €2,500,000 | +47.06% | 3 | 0 | 3 | 24 |
| 21 | ![]() |
Bruno Barticciotto | €2,500,000 | +108.33% | 7 | 2 | 9 | 22 |
| 22 | ![]() |
Milton Giménez | €2,500,000 | +38.89% | 10 | 1 | 11 | 25 |
| 23 | ![]() |
Fernando Cardozo | €2,500,000 | -28.57% | 0 | 0 | 0 | 15 |
| 24 | ![]() |
Matías Daniel Giménez Rojas | €2,500,000 | -28.57% | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 25 | ![]() |
Maximiliano Romero | €2,300,000 | - | 4 | 1 | 5 | 20 |
| 26 | ![]() |
Matías Reali | €2,300,000 | +130.00% | 1 | 0 | 1 | 19 |
| 27 | ![]() |
Andrés Vombergar | €2,300,000 | -23.33% | 1 | 1 | 2 | 18 |
| 28 | ![]() |
Ezequiel Bullaude | €2,200,000 | -21.43% | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | ![]() |
Blas Esteban Armoa Núñez | €2,000,000 | -9.09% | 3 | 1 | 4 | 22 |
| 30 | ![]() |
Mauro Andrés Méndez Acosta | €2,000,000 | - | 1 | 0 | 1 | 4 |
Hvem er de mest værdifulde angribere i Primera División?
Her er angriberne med den højeste markedsværdi i Primera División1 : Luciano Emilio Gondou Zanelli (€12.00mil.), Pablo Solari (€7.00mil.) og Miguel Merentiel (€7.00mil.). Luciano Emilio Gondou Zanelli har scoret 1 mål og leveret 0 assist indtil videre. Pablo Solari og Miguel Merentiel har henholdsvis 6 og 7 mål.
Markedsværdier af midtbanespillere for Primera División
* Denne tabel indeholder kun data for kendte markedsværdier
| # | Spiller | Værdi | Ændringer | Mål | Assists | M+A | Apps | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Franco Mastantuono | €15,000,000 | - | 1 | 3 | 4 | 24 |
| 2 | ![]() |
Ezequiel Barco | €14,000,000 | +55.56% | 1 | 0 | 1 | 5 |
| 3 | ![]() |
Ramón Sosa Acosta | €13,000,000 | +62.50% | 2 | 1 | 3 | 4 |
| 4 | ![]() |
Cristian Medina | €12,000,000 | +41.18% | 1 | 1 | 2 | 12 |
| 5 | ![]() |
Ezequiel Fernández | €12,000,000 | +50.00% | 2 | 1 | 3 | 5 |
| 6 | ![]() |
Kevin Andrés Zenon | €10,000,000 | +150.00% | 2 | 1 | 3 | 18 |
| 7 | ![]() |
Santiago Sosa | €7,000,000 | +75.00% | 3 | 1 | 4 | 23 |
| 8 | ![]() |
Juan Ignacio Nardoni | €7,000,000 | +16.67% | 1 | 0 | 1 | 22 |
| 9 | ![]() |
William Héctor Alarcón Cepeda | €6,500,000 | +182.61% | 3 | 3 | 6 | 24 |
| 10 | ![]() |
Jaminton Leandro Campaz | €6,000,000 | -25.00% | 3 | 1 | 4 | 18 |
| 11 | ![]() |
Santiago Ascacibar | €6,000,000 | +9.09% | 5 | 1 | 6 | 22 |
| 12 | ![]() |
Matías Galarza | €6,000,000 | +20.00% | 0 | 0 | 0 | 13 |
| 13 | ![]() |
Rodrigo Román Villagra | €5,500,000 | -21.43% | 0 | 1 | 1 | 15 |
| 14 | ![]() |
Santiago Simón | €5,500,000 | +22.22% | 0 | 1 | 1 | 24 |
| 15 | ![]() |
Zaid Abner Romero | €5,000,000 | +233.33% | 1 | 0 | 1 | 3 |
| 16 | ![]() |
Tomás Belmonte | €5,000,000 | +42.86% | 0 | 0 | 0 | 16 |
| 17 | ![]() |
Nicolás Fernández | €4,800,000 | -20.00% | 6 | 4 | 10 | 19 |
| 18 | ![]() |
Tobías Palacio | €4,500,000 | - | 0 | 0 | 0 | 13 |
| 19 | ![]() |
Iker Muniain | €4,500,000 | -25.00% | 3 | 1 | 4 | 13 |
| 20 | ![]() |
Rodrigo Eduardo Echeverría Sáez | €4,000,000 | +33.33% | 3 | 1 | 4 | 24 |
| 21 | ![]() |
Enzo Copetti | €4,000,000 | -20.00% | 1 | 2 | 3 | 22 |
| 22 | ![]() |
Maximiliano Eduardo Meza | €4,000,000 | -20.00% | 4 | 1 | 5 | 14 |
| 23 | ![]() |
Gastón Andrés Lodico | €3,800,000 | +90.00% | 1 | 6 | 7 | 27 |
| 24 | ![]() |
Ivan Leguizamon | €3,800,000 | +52.00% | 2 | 1 | 3 | 25 |
| 25 | ![]() |
Facundo Gutiérrez | €3,500,000 | -30.00% | 1 | 0 | 1 | 23 |
| 26 | ![]() |
Cristian Nahuel Barrios | €3,500,000 | -30.00% | 0 | 0 | 0 | 21 |
| 27 | ![]() |
Malcom Braida | €3,500,000 | -12.50% | 0 | 0 | 0 | 13 |
| 28 | ![]() |
Edwuin Cetré | €3,200,000 | +113.33% | 3 | 1 | 4 | 22 |
| 29 | ![]() |
Agustín Ruberto | €3,000,000 | - | 0 | 0 | 0 | 7 |
| 30 | ![]() |
Gonzalo Maroni | €3,000,000 | +50.00% | 3 | 4 | 7 | 25 |
Hvem er de mest værdifulde midtbanespillere i Primera División?
Midtbanespillerne med den højeste markedsværdi i Primera División er : Franco Mastantuono (€15.00mil.), Ezequiel Barco (€14.00mil.), og Ramón Sosa Acosta (€13.00mil.). Franco Mastantuono har assisteret 3 mål indtil videre i 2026. Ezequiel Barco og Ramón Sosa Acosta har henholdsvis 0 og 1 assists.
Markedsværdier af forsvarere for Primera División
* Denne tabel indeholder kun data for kendte markedsværdier
| # | Spiller | Værdi | Ændringer | Mål | Assists | Lukket Ind | Apps | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Diego Valentín Gómez | €10,000,000 | +25.00% | 0 | 0 | 14 | 22 |
| 2 | ![]() |
Julio César Soler Barreto | €8,000,000 | +3,100.00% | 0 | 0 | 12 | 19 |
| 3 | ![]() |
Marco Di Cesare | €8,000,000 | +128.57% | 0 | 0 | 9 | 14 |
| 4 | ![]() |
Fabricio Bustos | €6,500,000 | -7.14% | 0 | 0 | 9 | 15 |
| 5 | ![]() |
Tiago Tomás Palacios | €6,000,000 | +2,566.67% | 0 | 0 | 2 | 9 |
| 6 | ![]() |
Paulo Díaz | €5,500,000 | +10.00% | 2 | 0 | 13 | 21 |
| 7 | ![]() |
Gastón Martirena | €5,000,000 | +100.00% | 3 | 5 | 21 | 23 |
| 8 | ![]() |
Santiago Ramos Mingo | €4,000,000 | +788.89% | 1 | 1 | 27 | 22 |
| 9 | ![]() |
Gastón Américo Benavídez | €4,000,000 | +100.00% | 1 | 4 | 22 | 25 |
| 10 | ![]() |
Kevin Lomónaco | €4,000,000 | +233.33% | 2 | 0 | 17 | 23 |
| 11 | ![]() |
Eros Nazareno Mancuso | €4,000,000 | +207.69% | 1 | 1 | 6 | 7 |
| 12 | ![]() |
Juan Barinaga | €4,000,000 | +33.33% | 1 | 0 | 16 | 17 |
| 13 | ![]() |
Nicolás Romero | €3,500,000 | - | 0 | 0 | 23 | 26 |
| 14 | ![]() |
Marcos Acuña | €3,500,000 | -41.67% | 0 | 0 | 5 | 11 |
| 15 | ![]() |
Felipe Peña Biafore | €3,200,000 | +166.67% | 2 | 0 | 15 | 22 |
| 16 | ![]() |
Ariel Agustín Sant'Anna Quintero | €3,000,000 | - | 0 | 1 | 2 | 4 |
| 17 | ![]() |
Jhohan Romaña | €3,000,000 | +328.57% | 1 | 0 | 19 | 25 |
| 18 | ![]() |
Gonzalo Luján Melli | €3,000,000 | +20.00% | 0 | 0 | 16 | 19 |
| 19 | ![]() |
Gabriel Hernán Rojas | €3,000,000 | +20.00% | 1 | 1 | 17 | 19 |
| 20 | ![]() |
Emanuel Mammana | €3,000,000 | - | 0 | 0 | 9 | 20 |
| 21 | ![]() |
Federico Gattoni | €3,000,000 | - | 0 | 0 | 4 | 6 |
| 22 | ![]() |
Germán Pezzella | €2,700,000 | -46.00% | 0 | 0 | 5 | 10 |
| 23 | ![]() |
Francisco Álvarez | €2,500,000 | +25.00% | 2 | 0 | 21 | 25 |
| 24 | ![]() |
Emanuel Coronel | €2,500,000 | -10.71% | 0 | 1 | 14 | 21 |
| 25 | ![]() |
Thomas Ignacio Galdames Millán | €2,500,000 | +25.00% | 0 | 0 | 2 | 3 |
| 26 | ![]() |
Nazareno Colombo | €2,500,000 | -21.88% | 2 | 0 | 24 | 21 |
| 27 | ![]() |
Ignacio Vázquez | €2,000,000 | +33.33% | 0 | 0 | 14 | 24 |
| 28 | ![]() |
Martín Ortega | €2,000,000 | +566.67% | 1 | 2 | 17 | 18 |
| 29 | ![]() |
Franco Pardo | €2,000,000 | +370.59% | 2 | 1 | 23 | 26 |
| 30 | ![]() |
Facundo Mura | €2,000,000 | - | 3 | 0 | 10 | 13 |
Hvem er de mest værdifulde forsvarsspillere i Primera División?
Forsvarsspillerne med den højeste markedsværdi i Primera División1 er: Diego Valentín Gómez (€10.00mil.), Julio César Soler Barreto (€8.00mil.) og Marco Di Cesare (€8.00mil.). Diego Valentín Gómez har lukket 14 mål ind i 22 kampe. Julio César Soler Barreto og Marco Di Cesare har lukket 12 og 9 mål ind indtil videre.
Markedsværdier af målmænd for Primera División
* Denne tabel indeholder kun data for kendte markedsværdier
| # | Spiller | Værdi | Ændringer | Mål | Assists | M+A | Apps | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Diego Valentín Gómez | €10,000,000 | +25.00% | 0 | 0 | 0 | 22 |
| 2 | ![]() |
Julio César Soler Barreto | €8,000,000 | +3,100.00% | 0 | 0 | 0 | 19 |
| 3 | ![]() |
Marco Di Cesare | €8,000,000 | +128.57% | 0 | 0 | 0 | 14 |
| 4 | ![]() |
Fabricio Bustos | €6,500,000 | -7.14% | 0 | 0 | 0 | 15 |
| 5 | ![]() |
Tiago Tomás Palacios | €6,000,000 | +2,566.67% | 0 | 0 | 0 | 9 |
| 6 | ![]() |
Paulo Díaz | €5,500,000 | +10.00% | 2 | 0 | 2 | 21 |
| 7 | ![]() |
Gastón Martirena | €5,000,000 | +100.00% | 3 | 5 | 8 | 23 |
| 8 | ![]() |
Santiago Ramos Mingo | €4,000,000 | +788.89% | 1 | 1 | 2 | 22 |
| 9 | ![]() |
Gastón Américo Benavídez | €4,000,000 | +100.00% | 1 | 4 | 5 | 25 |
| 10 | ![]() |
Kevin Lomónaco | €4,000,000 | +233.33% | 2 | 0 | 2 | 23 |
| 11 | ![]() |
Eros Nazareno Mancuso | €4,000,000 | +207.69% | 1 | 1 | 2 | 7 |
| 12 | ![]() |
Juan Barinaga | €4,000,000 | +33.33% | 1 | 0 | 1 | 17 |
| 13 | ![]() |
Nicolás Romero | €3,500,000 | - | 0 | 0 | 0 | 26 |
| 14 | ![]() |
Marcos Acuña | €3,500,000 | -41.67% | 0 | 0 | 0 | 11 |
| 15 | ![]() |
Felipe Peña Biafore | €3,200,000 | +166.67% | 2 | 0 | 2 | 22 |
| 16 | ![]() |
Ariel Agustín Sant'Anna Quintero | €3,000,000 | - | 0 | 1 | 1 | 4 |
| 17 | ![]() |
Jhohan Romaña | €3,000,000 | +328.57% | 1 | 0 | 1 | 25 |
| 18 | ![]() |
Gonzalo Luján Melli | €3,000,000 | +20.00% | 0 | 0 | 0 | 19 |
| 19 | ![]() |
Gabriel Hernán Rojas | €3,000,000 | +20.00% | 1 | 1 | 2 | 19 |
| 20 | ![]() |
Emanuel Mammana | €3,000,000 | - | 0 | 0 | 0 | 20 |
| 21 | ![]() |
Federico Gattoni | €3,000,000 | - | 0 | 0 | 0 | 6 |
| 22 | ![]() |
Germán Pezzella | €2,700,000 | -46.00% | 0 | 0 | 0 | 10 |
| 23 | ![]() |
Francisco Álvarez | €2,500,000 | +25.00% | 2 | 0 | 2 | 25 |
| 24 | ![]() |
Emanuel Coronel | €2,500,000 | -10.71% | 0 | 1 | 1 | 21 |
| 25 | ![]() |
Thomas Ignacio Galdames Millán | €2,500,000 | +25.00% | 0 | 0 | 0 | 3 |
| 26 | ![]() |
Nazareno Colombo | €2,500,000 | -21.88% | 2 | 0 | 2 | 21 |
| 27 | ![]() |
Ignacio Vázquez | €2,000,000 | +33.33% | 0 | 0 | 0 | 24 |
| 28 | ![]() |
Martín Ortega | €2,000,000 | +566.67% | 1 | 2 | 3 | 18 |
| 29 | ![]() |
Franco Pardo | €2,000,000 | +370.59% | 2 | 1 | 3 | 26 |
| 30 | ![]() |
Facundo Mura | €2,000,000 | - | 3 | 0 | 3 | 13 |
Spillere med den største markedsværdivækst for Primera División
* Denne tabel indeholder kun data for kendte markedsværdier
| # | Spiller | Værdi | Ændringer | Position | Apps | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Mariano Troilo | €2,500,000 | +4,900.00% | MIDT | 21 |
| 2 | ![]() |
Tobías Medina | €1,000,000 | +3,900.00% | MIDT | 2 |
| 3 | ![]() |
Julio César Soler Barreto | €8,000,000 | +3,100.00% | FOR | 19 |
| 4 | ![]() |
Tiago Tomás Palacios | €6,000,000 | +2,566.67% | FOR | 9 |
| 5 | ![]() |
Joaquín Gho | €2,500,000 | +1,566.67% | MIDT | 26 |
| 6 | ![]() |
Pablo Monje | €350,000 | +1,300.00% | MIDT | 24 |
| 7 | ![]() |
Ezequiel Cannavo | €300,000 | +1,100.00% | MIDT | 18 |
| 8 | ![]() |
Sebastián Sánchez | €300,000 | +1,100.00% | MIDT | 0 |
| 9 | ![]() |
Mateo Pellegrino Casalanguila | €3,500,000 | +1,066.67% | ANG | 25 |
| 10 | ![]() |
Luis Ignacio Ingolotti | €1,500,000 | +900.00% | MM | 26 |
| 11 | ![]() |
Patricio Ezequiel Pernicone | €250,000 | +900.00% | FOR | 9 |
| 12 | ![]() |
Franco Petroli | €3,000,000 | +900.00% | MM | 26 |
| 13 | ![]() |
Santiago Ramos Mingo | €4,000,000 | +788.89% | FOR | 22 |
| 14 | ![]() |
Damián Ariel Fernández | €1,500,000 | +757.14% | FOR | 9 |
| 15 | ![]() |
Martín Ortega | €2,000,000 | +566.67% | FOR | 18 |
| 16 | ![]() |
Nelson Federico Insfrán | €800,000 | +540.00% | MM | 9 |
| 17 | ![]() |
Favio Cabral | €150,000 | +500.00% | ANG | 14 |
| 18 | ![]() |
Alan Martín Cantero | €700,000 | +460.00% | ANG | 16 |
| 19 | ![]() |
Marcos Portillo | €2,500,000 | +455.56% | MIDT | 10 |
| 20 | ![]() |
Siro Rosane | €1,200,000 | +433.33% | MIDT | 27 |
| 21 | ![]() |
Mateo Mendoza | €250,000 | +400.00% | MIDT | 16 |
| 22 | ![]() |
Leandro Brey | €2,000,000 | +400.00% | MM | 12 |
| 23 | ![]() |
Lenny Ivo Lobato Romanelli | €750,000 | +400.00% | MIDT | 2 |
| 24 | ![]() |
Franco Pardo | €2,000,000 | +370.59% | FOR | 26 |
| 25 | ![]() |
Leonel Picco | €1,500,000 | +328.57% | MIDT | 22 |
| 26 | ![]() |
Jhohan Romaña | €3,000,000 | +328.57% | FOR | 25 |
| 27 | ![]() |
Silvio Ulariaga | €200,000 | +300.00% | ANG | 5 |
| 28 | ![]() |
Lautaro Nicolás Ríos | €700,000 | +300.00% | MIDT | 19 |
| 29 | ![]() |
Facundo Sanguinetti | €1,000,000 | +300.00% | MM | 26 |
| 30 | ![]() |
Thiago Gastón Cardozo Brugman | €1,500,000 | +275.00% | MM | 26 |
Markedsværdi - Argentina
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Division 1
- Division 4
- Division 5
- Division 3
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab



























